covid1948#نابودی اسرائیل

حسن محمدی تحلیلگر و هادی سیاسی

نابودی اسرائیل واقعیت است یا اینکه یک نوع آرمانگرایی آرمان گرایی ؟</strong
برخی می پندارند با قدرت اقتصادی، نظامی و رسانه ای اسرائیل، چگونه ممکن است این رژیم از هم بپاشد؟ می پرسند آیا بیان این مسئله با توجه به مشکلات و دشمنی های موجود به صلاح است؟ و…
اما واقعیت صحنه چیست؟

🔹 «امروز جنگ های صلیبی به پایان رسید!» این سخن لرد آلن بی، ژنرال انگلیسی بود که پس از شکست امپراطوری عثمانی طی جنگ جهانی اول برای اولین بار پا به بیت المقدس گذاشت.

🔹از آن زمان تا پس از جنگ جهانی دوم، با غفلت جهان اسلام، عده ای بیگانه از اروپا، روسیه و امریکا به سرزمین فلسطین آورده می شوند. برخی زمین های حاصلخیز هم خریداری می شود.

🔹سال۱۹۴۸ کشور جعلی اسرائیل تشکیل می شود،با رأی هر ۵ عضو دارای حق وتو! رژیم جعلی با خشونت بی حد وحصر در کشتن بی گناهان و آواره کردن جمع زیادی مستقر می شود.

🔹از آن سال تا ۱۹۷۳ ، بین اعراب حامی فلسطین و اسرائیل ۴ جنگ رخ داد، اسرائیل پیروز بلامنازع نبردهاست. طرف عربی بیشتر با روحیه ناسیونالیستی عربی می جنگید تا سلحشوری اسلامی.

🔹کم کم عصر سازش آغاز می گردد. چپ ها به رهبری یاسر عرفات سلاح بر زمین می گذارند و با غاصب خاک خود مذاکره می کنند! چشم پوشی از ۷۸ درصد از خاک خود، تروریستی شناخته شدن مبارزات نظامی فلسطینی ها، تشکیل دولتی خودگردان البته بدون ارتش! و با تأمین امنیت آن توسط اسرائیل همه دستاورد درخشان مذاکرات سازش بود!

🔹سال ۱۹۷۹ انقلاب اسلامی ایران به پیروزی می رسد، رژیم دوست وهم پیمان اسرائیل در عین ناباوری مضمحل می شود! ؛ موشه دایان گفت: انقلاب ایران زلزله ای است که تأثیر آن بر منطقه و اسرائیل در سال های بعد مشخص می شود!
🔹 نظام سلطه خطر را درست تشخیص داده است، راه امنیت اسرائیل و البته امنیت لیبرال دموکراسی، تحت فشار قرار دادن انقلاب اسلامی است، تجزیه طلبی، کودتا، ترور، جنگ و تحریم، بخش هایی از پروژه نابودی انقلاب اسلامی اند.

🔹سال۱۹۸۲، اسرائیل به جنوب لبنان حمله می کند. این درست پس از به نتیجه رساندن مذاکرات! سازش بود. بخش زیادی از بیروت اشغال می شود. از ۱۹۸۲ تا سال۲۰۰۰ میلادی یک اتفاق بزرگ رخ می دهد، قدرت گرفتن جنش مقاومت حزب الله و البته تفکر مقاومت، سال ۲۰۰۰ اولین بار رژیم جعلی طعم عقب نشینی را می چشد، و البته طعم انقلاب اسلامی را.
مردم فلسطین هم به بی نتیجه بودن مذاکره با دشمن صهیونیستی پی برده اند و انتفاضه های متعدد شکل می گیرد.

🔹سال ۲۰۰۶ اسرائیل مجدداً به جنوب لبنان حمله می کند، برای جبران شکست، جنگ ۳۳ روز طول می کشد. اولین شکست نظامی مفتضانه اسرائیل رخ می نماید. از دهه ۸۰ میلادی به بعد اسرائیل روی پروژه موسوم به گنبد آهنین کار می کند، برای دفاع از آسمان خود و مقابله با موشک!

🔹سال۲۰۰۸ اسرائیل به غزه حمله می کند، شکست می خورد. دومین شکست نظامی!‌ ؛ سال۲۰۱۰ در کشور های عربی اتفاقی می افتد موسوم به بیداری اسلامی، از تونس آغاز می شود و دومینوی آن به مصر، لیبی و بحرین می رسد. سقوط حسنی مبارک یک مصیبت بزرگ برای اسرائیل است.
🔹سال۲۰۱۲ دوباره اسرائیل به غزه حمله می کند،اما این جنگ فقط ۸ روز طول می کشد تا اسرائیل درخواست آتش بس کند. یک اتفاق عجیب تر هم می افتد. سامانه گنبد آهنین کمتر از یک سوم موشک های فلسطینیان را رهگیری کرده است! یعنی بیش از دو سوم به آن به هدف اصابت کرده است. حتی به تل آویو!

🔹تحولات آتی با شکل گیری داعش سالها محور مقاومت درگیر فتنه ی داخلی میکند. قدرت نمایی داعش که نیمی از عراق و بیش از نیمی از سوریه را اشغال کرده فقط ۴ سال طول می کشد، در صحنه واقعیت محور مقاومت بسیار متحد تر می شود، با نیروهایی جدید و بسیار پرانگیزه، حالا با نابودی حکومت داعش، محور مقاومت به نزدیکی جولان رسیده!

🔹اردیبهشت ماه امسال ارتش سوریه مواضع رژیم صهیونیستی را در جولان موشک باران می کند، اتفاقی بزرگ و بی سابقه که مراکز امنیتی جاسوسی را مورد هدف قرار می دهد. این در پاسخ به حملات موشکی چندی قبل رژیم اشغال گر بود. این یعنی اراده برخورد و مقابله در سطح وسیعی وجود دارد، این یعنی گنبد آهنین بازسازی شده هم جواب نداده. یعنی مصیبت!
🔹اخیرأ انتفاضه بازگشت شروع شده، افسانه شکست ناپذیری اسرائیل مدت هاست ترک برداشته است.

✅ #نتیجه : مرور تحولات این ۷۰ سال قدرت روزافزون جبهه مقاومت و زوال رژیم جعلی به وضوح پیداست. ایده نابودی اسرائیل که امام خمینی(ره) بنیان نهاد، اگر چه ظاهری #آرمان_گرایانه دارد اما به شدت دارای عمقی #واقع_گرایانه دارد. امروز جهان اسلام می فهمد تا دشمن اصلی نابود نشود بسیاری از مشکلات او حل نمی شود. می فهمد که یکی اولویت ها نابودی اسرائیل است. خیلی هم به واقع نزدیک است.برگرفته از زمانه

حسن محمدی تحلیلگر و هادی سیاسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *