مافیای واردات |‌ باند لوازم خانگی خارجی در حال لطمه زدن به اقتصاد کشور است

حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی کیا عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ممنوعیت ورود برخی کالاهای خارجی از جمله لوازم خانگی، اظهار داشت: مافیای واردات که این روزها در کشور جولان می‌دهند به کدام دستگاه‌ها وصل هستند که اینگونه بی محابا و بدون هیچ ترسی اهداف و منویات خود را پیش می‌برند و کسی در برابر آنها نمی‌ایستد؟

وی افزود: چگونه می‌شود که اگر یک فرد عادی بخواهد اقدام به واردات و یا صادرات کالای خود کند باید با یک بوروکراسی عریض و طویل مواجه شود و به آنها پاسخ دهد، اما این سودجویان خواسته‌های خود را در کمترین زمان ممکن و بدون هیچ مانعی پیش می‌برند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: متاسفانه مافیای لوازم خانگی که سودهای چند صد میلیاردی از طریق واردات لوازم خارجی که در مواردی حتی بی‌کیفیت هم هستند نصیبشان می‌شود، در حال لطمه وارد کردن به اقتصاد کشور هستند و می‌بینیم که بسیاری از شرکت‌های داخلی به خاطر این مافیا بسته شده و کارگرانشان از کار بیکار شده‌اند.

وی تصریح کرد: نهادهای نظارتی باید دقت کافی به عمل آورند که جلوی این مافیا بایستند؛ هر چند انجام چنین عمل مهمی نیازمند یک اراده دسته جمعی است و همه نهادها و دستگاه‌های مسئول باید پای کار بیایند تا این امر محقق شود. مجلس هم در این امر مهم، نظارت خواهد کرد.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع

همچنین ببینید

گزارش دیوان محاسبات از اجرای قانون هوای پاک / از ۲۲۰ حکم قانونی تنها ۲۰ مورد انجام شده است

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *