عضو هیأت رئیسه مجلس: انگلیسی‌ها به جای برگزاری دادگاه، پاسخگوی کشتار میلیون‌ها ایرانی باشند

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به تشکیل دادگاه‌های ساختگی توسط دولت انگلیس درباره حوادث آبان‌ماه سال 98 گفت: دولت انگلیس به جای تشکیل این دادگاه‌ها باید پاسخگوی کشتار 11 میلیون نفری که در ایران به خاطر قحطی مصنوعی که توسط انگلیسی‌ها در زمان جنگ جهانی دوم در کشور ما ایجاد شد، باشند.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی افزود:‌ انگلیسی‌ها بدنام‌تر از آن هستند که بخواهند به عنوان مدافع ملت ایران خود را قلمداد کنند. اینها همان‌هایی هستند که در طول تاریخ در منطقه ما و در جای جای دنیا در تعیین حدود مرز کشورها استخوان لای زخم گذاشتند و همیشه بین کشورها جنگ و درگیری به راه انداختند.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: انگلیسی‌ها همان‌هایی هستند که رژیم جعلی صهیونیستی را ایجاد کردند و این رژیم کودک‌کش را به جان ملت‌های منطقه انداختند.

سلیمی خاطرنشان کرد: انگلیسی‌‌ها همان‌هایی هستند که صدها هزار نفر با سلاح‌های آنها در یمن جان باختند و میلیون‌ها نفر را در این کشور دچار تنگی معیشت کردند.

وی افزود: درست است حوادث آبان‌ماه 98 بر اثر بی‌تدبیری ایجاد شد اما انگلیسی‌ها در شعله‌ور شدن آتش فتنه نقش تأثیرگذاری داشتند.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: انگلیسی‌ها به فریبکاری معروف هستند و ملت ایران انگلیس را به عنوان روباه پیر و روباه مکار می‌شناسند و ا مروز هم ما نباید از نیرنگ و فریب انگلیسی‌ها در این باره غفلت بروزیم.

سلیمی در پایان گفت: انگلیسی‌ها با تشکیل این دادگاه‌ها در صدد هستند تا جای شاکی و متهم را عوض کنند و به جای اینکه پاسخگوی اقدامات مداخله‌جویانه‌شان در سال 98 باشند در جایگاه مدعی حاضر شده و نظام جمهوری اسلامی ایران را مورد سؤال قرار دهند. 

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع

همچنین ببینید

هنوز رسانه ها مشغول اخبار سفر مسکو هستند که رئیس‌جمهور به مناطق سیل‌زده رفت

به گزارش خبرگزاری فارس، بهادری جهرمی سخنگوی درباره سفر حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *