عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: تشکیل دادگاه‌ آبان توسط انگلیس دخالت در امور داخلی ایران است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به تشکیل دادگاه‌های ساختگی در انگلیس در مورد فتنه بنزینی سال 98 و متهم ساختن نظام جمهوری اسلامی ایران در این دادگاه‌‌ها گفت: اولاً تشکیل این دادگاه‌ها توسط دولت انگلیس سوا از نیت آنها دخالت آشکار در امور داخلی ایران است و از سوی دیگر این مداخله مداخله به حقی نیست بلکه هدف انگلیس از این مداخلات دروغگویی و جعل واقعیات و طرح ادعاهای غیر واقعی مجعول و ساختگی است.

حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری افزود: اگر بنا باشد در دادگاهی ادعایی طرح شود این ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران هستند که باید پشت‌پرده‌های حوادث آبان‌ماه 98 و فتنه بنزینی و نیز هک کردن سامانه سوخت‌رسانی در ابتدای ماه جاری را برملا کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت:  هدف دشمنان ما و به طور خاص انگلیس از اینگونه اقدامات این بود و هست که ملت را در مقابل نظام قرار دهند و آنها هدف‌شان از این کار براندازی نظامی است که برآمده از انقلاب و رأی مردم است. 

ذوالنوری خاطرنشان کرد: از سوی دیگر اگر بنا است دادگاهی تشکیل شود باید برای بررسی جنایت ابرقدرت‌ها و شرکای‌شان که انگلیس در رأس شرکای آنها است در عدم اجرای تعهدات برجامی‌شان و تحمیل تحریم‌های به قول خودشان فلج‌ کننده تشکیل شود که آنها با اینگونه اقدامات به دنبال ضایع کردن حقوق ملت ایران بوده‌اند و بر اثر این تحریم‌ها بود که بسیاری از کودکان ما در اثر گرسنگی و سوتغذیه نابود شدند و بسیاری از خانواده‌ها به خاطر این تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی ناشی از آن متلاشی شد.

وی افزود: انگلیسی‌ها این حق و صلاحیت را ندارند که در امور داخلی ما دخالت کنند چه رسد به اینکه به دنبال ایجاد صحنه‌های ساختگی باشند.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع

همچنین ببینید

رئیس‌جمهور: تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی خسارت زیادی به کشور وارد می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور عصر امروز روز یکشنبه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *