در دیدار شهردار تهران با سفرای سوریه، ژاپن و ایتالیا چه گذشت؟/ زاکانی: امیدواریم زمینه‌ساز اداره شهر بر محور نخبگان باشیم

به گزارش خبرنگار جامعه خبرگزاری فارس، شفیق دیوب سفیر سوریه در ایران در دیدار با علیرضا زاکانی، مدیریت شهرداری در تهران را کار آسانی ندانست و افزود: البته من اطمینان دارم که شما در این پست موفق خواهید بود و امیدوارم در توسعه زیبایی شهر تهران سهیم باشید.

علیرضا زاکانی، شهردار تهران نیز روابط و پیوستگی ایران و سوریه را فراتر از دو کشور متعارف توصیف کرد و گفت: در دوره جدید مدیریت شهری معتقد به تحول در روح و کالبد شهر تهران به طور توامان هستیم. امیدواریم در بعد نرم افزار شهر نیز تحولات جدی اجتماعی را ایجاد کنیم و زمینه ساز حضور مردم برای قبول مسؤولیت و اداره شهر برمحور نخبگان باشیم.

زاکانی پس از این دیدار، میزبان آیکاوا کازوتوشی سفیر ژاپن در ایران بود که در این دیدار بر استفاده تهران از تجارب ژاپن در حوزه حمل و نقل، محیط زیست، پسماند، ساخت و ساز،  ابنیه ، تکنولوژی و حوزه های مختلف تاکید کرد و گفت: متقابلا می توانیم ظرفیت هایی که در تهران داریم را برای ژاپن عملیاتی کنیم. 

سفیر ژاپن‌ نیز در این دیدار بیان کرد: در بحث دستگاه بازیافت خودکار (RVM) برای بازیافت بطری پلاستیکی پیشتر ۱۸ دستگاه  را به شهرداری تهران اهدا کرده بودیم و ۳۳ دستگاهها دیگر نیز  اهدا خواهد شد چرا که موضوع بازیافت برای محیط‌زیست مهم است و به طور پیوسته آماده همکاری با شهرداری تهران هستیم.

دیگر برنامه شهردار تهران به دیدار با جوزپه پرونه سفیر ایتالیا اختصاص داشت.
 زاکانی در این دیدار تاکید کرد: پیشنهاد خواهر خواندگی تهران و رم و تشکیل کارگروه مشترک بین این دو شهر و ایجاد زمینه حضور شهردار رم به تهران می تواند زمینه یک همکاری مشترک برای گام‌های بلند و پیوستگی عملی بین دو شهر در موضوعات‌ بشر دوستانه و متعارف شهری باشد.

شهردار تهران همچنین بر توسعه هنر معماری گذشته ایرانی که در دوره های قبل کمتر در کالبد شهر مورد دقت قرار گرفته است تاکید و همکاری با ایتالیا را در سرفصل های مختلف از جمله ترافیک، حمل ونقل، آلودگی هوا، موضوعات زیست محیطی، پسماند، سرمایه گذاری، ساخت وساز  و گردشگری را ضروری برشمرد. 

سفیر ایتالیا نیز گفت: در زمینه فرهنگی هدف ما در سفارت ایتالیا برجسته سازی میراث فرهنگی و هنری تهران و روابط ایران و ایتالیا  است. همچنین شرکت های ایتالیایی می توانند در زمینه مدیریت آب، مدیریت پسماند و انرژی های تجدید با شرکت های ایرانی در تهران همکاری کنند.
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید


منبع

همچنین ببینید

متهم پرونده شهرداری لواسان: اگر به دبیر کمیسیون ماده ۱۰۰ رشوه نمی‌دادم کارم راه نمی‌افتاد

به گزارش خبرگزاری فارس، چهارمین دادگاه رسیدگی به پرونده شهرداری لواسان به ریاست قاضی بابایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *