800 نقطه در تهران میزبان کتاب‌های دفاع مقدس می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم افتتاح ۸۰۰ نمایشگاه کتاب دفاع مقدس در ۸۰۰ نقطه استان تهران با حضور علی‌اصغر جعفری مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و امیر شهریار امینیان، مدیرعامل مجمع ناشران دفاع مقدس در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس امروز (شنبه دهم مهر ماه) برگزار شد.

جعفری با اشاره به آمار کتاب‌های دفاع مقدس  گفت: در ۳ سال گذشته، ۴۴۴۵ عنوان کتاب توسط حدود ۷۰۰ ناشر دفاع مقدس به چاپ رسیده است که برای برپایی این نمایشگاه از ۷۰ ناشر برتر با ۶۵۰ عنوان کتاب انتخاب شده است.

رشد ۱۹.۵ درصدی کتاب‌های دفاع مقدس

وی با بیان اینکه در حوزه نشر دفاع مقدس شاهد رشد ۱۹.۵ درصدی هستیم، افزود: این رشد نشان دهنده آن است که جوانان و مردم علاقه‌مند به این کتاب‌ها بوده و از آن‌‌ها استقبال می‌کنند.

مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با اشاره به اجرای طرح «به یاد من باش» در قالب ۸۰۰ نمایشگاه کتاب دفاع مقدس در ۸۰۰ نقطه استان تهران ابراز داشت: در هفته دفاع مقدس ۷۰ نمایشگاه برپا شده و تا دهه فجر هر روز ۵ نمایشگاه کتاب برپا خواهیم کرد.

سامانه جامع کتاب دفاع مقدس را رونمایی می‌شود

وی همچنین از رونمایی ۱۰۰ عنوان کتاب جدید خبر داد و گفت: تا ۱۵ مهرماه سامانه جامع کتاب دفاع مقدس را رونمایی خواهیم کرد که هر پژوهشگر که می‌خواهد در زمینه دفاع مقدس مطالعه کند می‌تواند به این سامانه مراجعه و از نقطه مورد نظر کتاب استفاده کند.

جعفری اظهار داشت: برای تولید ادبیات دفاع مقدس در پایان‌نامه ارشد و رساله دکترا در حوزه دفاع مقدس حمایت مالی، اسنادی و علمی می‌کنیم که در حال حاضر ۱۳۰ رساله و پایان‌نامه ارشد در حال تکمیل است و ۳۰ عدد تمام شده و در حال چاپ است.

نذر کتاب دفاع مقدس برای مناطق محروم

وی با اشاره به نذر کتاب، نشر اندیشه برای توزیع در مناطق محروم و یادمان‌های شهدای دفاع مقدس افزود: قرار است کتابخانه‌های کوچک را با کتب اهدایی تکمیل و تجهیز کنیم، لذا اهداکنندگان می‌توانند از طریق کمپین- داخل سایت موزه معرفی شده- تا پایان سال ما را برای تجهیز این کتابخانه‌ها کمک کنند.

مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس همچنین از برگزاری سه‌شنبه‌های کتاب  از هفته آینده خبر داد و تصریح کرد: این نشست‌ها با حضور نویسنده و صاحب اثر در این موزه برگزار می‌شود. با این وجود تربیت و آموزش نویسنده از ۳ سال گذشته دستور کار قرار دادیم که از ۱۰ نفر از نوقلم‌مان ۱۰ رمان رونمایی خواهد شد.

امکان خرید آنلاین کتاب از باغ موزه دفاع مقدس در ماه آینده

وی با بیان اینکه نرم‌افزار کتابخانه و خرید آنلاین کتاب از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در ماه پیش‌رو در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت، افزود: در این موزه در رشته‌های آکادمیک نیز ترم‌های کاردانی و کارشناسی در رشته‌های موزه‌داری، گردشگری دفاع مقدس، مدیریت اسناد و مدارک و… باحمایت دانشگاه علمی کاربردی از مهرماه امسال برگزار خواهد شد.

جعفری با اشاره به افتتاح استودیو رادیو و تلویزیونی سرو در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بیان داشت: در آینده نزدیک سامانه «سجا» که در برگرفته ۱۰ میلیون سند دفاع مقدس است، رونمایی خواهیم کرد. همچنین امروز مراسم کلنگ‌زنی مرکز همایش‌های بین‌المللی با ظرفیت‌های جدید در این مرکز زده خواهد شد.

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

فعالیت‌های کانون‌های مساجد در هفته وحدت/ برگزاری همایش منادیان وحدت و اختتامیه مسابقات مدهامتان

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حبیب‌‌رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد (فهما)، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *