نصب برنامه از لینک‌های ناشناس ممنوع!/ پلیس فتا: اپلیکیشن‌ها را از سایت‌های مرجع دانلود کنید

سرهنگ علی‌محمد رجبی رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس به موضوع نصب اپلیکیشن از لینک‌های ناشناس اشاره و اظهار داشت: اخذ دسترسی از گوشی‌های تلفن همراه و سوء استفاده از آن خطرجدی است که در صورت نداشتن آگاهی کافی امنیت سایبری شهروندان را تهدید می‌کند.

 رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا تصریح کرد: این تهدید در حال حاضر به صورت عمده از طریق آلوده‌سازی گوشی هوشمند به واسطه ارسال لینک‌های مخرب و حاوی بدافزار صورت می گیرد.

سرهنگ رجبی گفت: لینک‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی، پیامک‌ها و پیوست ایمیل یا متن ایمیل می‌تواند باعث آلوده شدن سیستم کاربران به بدافزارها شود و کلیک دزدی و هدایت کاربران به سایت‌های جعلی از پیامدهای آلوده شدن سیستم کاربران توسط این لینک‌هاست.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا به کاربران توصیه کرد: از نصب هرگونه برنامه از لینک‌های ناشناس در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام، واتساپ یا اینستاگرام خودداری کرده و اپلیکیشن های مورد نیاز خود را صرفا از مارکت‌های معتبر و سایت های مرجع دانلود و نصب کنند.

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

نتیجه کمپین «جلوگیری از سونوگرافی زنان توسط مردان» در فارس من

نتیجه کمپین «جلوگیری از سونوگرافی زنان توسط مردان» در فارس من منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *