آخرین خبرها

سهم خودروهای برقی از بازار خودروی نروژ چقدر شد؟

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز،‌ افزایش فروش یک مدل سایز متوسط برقی تسلا باعث شده تا شاهد آن باشیم که سهم خودروهای برقی از بازار خودروی نروژ به حدود 80 درصد برسد.

نروژ پیشتاز رفتن به سمت خودروهای برقی است و می‌خواهد نخستین کشوری باشد که خودروهای بنزینی و گازوئیلی را کنار می‌گذارد. این کشور به دنبال آن است که این رویای خود را در سال 2025 عملی کند. 

در حالی که پارسال همین موقع سهم خودروهای برقی از بازار نروژ 61.5 درصد بود، اما در ماه سپتامبر سال جاری به 77.5 درصد رسیده است. مدل Y تسلا پرفروش‌ترین خودروی بازار نروژ بوده و پس از آن هم مدل 3 تسلا جایگاه دوم را از آن خود کرده است. سومین خودروی پرفروش بازار نروژ نیز مدل انیاک اسکودا بوده است. در حالی که مدل Y خودروسازی تسلا از سال 2019 به بازار آمریکا عرضه شد، اما به تازگی پای این خودرو به بازار اروپا باز شده است.

یکی از اصلی‌ترین سیاست‌های دولت نروژ در سوق دادن بازار این کشور به سمت خودروهای برقی مستثنی کردن خودروهای برقی از پرداخت مالیات بود.

در حالی نروژ حالا سردمدار رفتن به سمت توسعه استفاده از خودروهای برقی است که این کشور خود یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نفت در اروپا به شمار می‌رود.

البته گفته می‌شود در صورتی که در انتخابات پیش رو احزاب چپ برنده شوند اوضاع احتمالا تغییر می‌کند؛ چراکه آنها می‌خواهند، بر خودروهای گران قیمت مالیات اعمال کنند.

انتهای پیام/بمنبع

همچنین ببینید

طرح‌ ناپخته مسکن منجر به خروج مردم از روستا می‌شود/جهاد سازندگی ناظر به تمدن نوین اسلامی باشد

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ احمدرضا خدابخشی امروز در نشست بررسی طرح پیشنهادی احیای جهاد سازندگی دولت سیزدهم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *