خروج چرخند حاره‌‌ی‌ تا ۱۲ مهر از کشور/بارش‌های سیل‌آسا در چابهار و شرق هرمزگان

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت فعالیت توفان حاره‌ای در مکران و دریای عمان همچنین نقاط ساحلی و جنوب سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: این سامانه جوی از روزهای گذشته مدام رصد می‌شد و رصد آن ادامه دارد، این سامانه از شب گذشته وارد سیستان و بلوچستان شد و بارش‌های بسیار خوبی در چابهار و مناطق اطراف داشت.

وی ادامه داد: در جنوب سیستان و بلوچستان تا ساعت 6:30 امروز، 44 میلیمتر بارش ثبت‌ شد و البته بارش‌ها ادامه دارد. 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: امروز انتظار داریم، فعالیت این چرخند حاره‌ای تا شرق هرمزگان هم کشیده شود و بارش‌های خوبی در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان خواهیم داشت. 

ضیائیان افزود: روز آینده 11 مهر شدت فعالیت این چرخند حاره‌ای روی سیستان و بلوچستان کاهش می‌یابد، اما در شرق هرمزگان کماکان بارش‌ها ادامه دارد و روز 12 مهر بارش‌ها به پایان می‌رسد. 

وی اظهار کرد:‌ این سامانه جوی در مناطق ساحلی و فراساحل موجب ایجاد موج شده است، در ساحل با موج‌های تا 3 متر و اواسط دریا با موج‌های تا 6 متر مواجه هستیم و امروز تعداد موج‌ها بیشتر خواهد بود. 

مدیرکل پیش‌بینی  و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه این سامانه روز 12 مهر کاملا از منطقه ما خارج می‌شود، گفت: این سامانه فردا 11 مهر روی دریای عمان، شرق هرمزگان و بخش‌هایی از جنوب سیستان و بلوچستان فعال خواهد بود.

ضیائیان یادآور شد: هشدارهای قبلی درباره این سامانه جوی، کماکان معتبر است و پیش‌بینی وقوع سیل و طغیان رودخانه‌های فصلی، خسارت ناشی از وزش باد شدید، آبگرفتگی گسترده معابر، لغزندگی و کاهش دید در جاده‌ها وجود دارد. 

وی تأکید کرد: توصیه می‌شود ممانعت از ترددد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها در دستور کار باشد و کماکان از تردد و چرای دام در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شود و در کنار بازگشایی دهانه پل‌ها و آبروها، در ترددهای جاده‌ای احتیاط شود. 

انتهای پیام/بمنبع

همچنین ببینید

دستور لغو استخدام دختر نماینده مجلس در وزارت نفت صادر شد/ جزئیاتی از پاپوش یاران زنگنه برای وزیر جدید نفت

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، خبر استخدام نفیسه سنگدوینی دختر رمضانعلی سنگدوینی نماینده مردم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *