ایمنی جمعی به معنای فراموشی پروتکل‌ها نیست/ دو عاملی که باعث شکستن پاندمی کرونا می‌شود

حمیدرضا جماعتی دبیر کمیته علمی کشوری کرونا در گفت‌و‌گو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، گفت: در واکسیناسیون جمعی که باعث به وجود آمدن ایمنی جمعی می شود، چنانچه حداقل ۷۵ درصد مردم در برابر ویروس کرونا، واکسن دریافت کنند، ایمنی جمعی می تواند ایجاد شود؛ اما ایمنی جمعی به این معنا نیست که بعداز به وجود آمدن آن، اقدامات بهداشتی فردی و جمعی را مانند زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و جلوگیری کردن از تجمع ها و دورهمی ها را فراموش کنیم.

با بیان اینکه ایمنی جمعی با واکسیناسیون حداقل ۷۵ درصد جامعه میسر می شود، گفت: انجام واکسیناسیون یکی از اقدامات وزارت بهداشت است که در حال انجام است، اما لازم است مردم در کنار وزارت بهداشت باشند تا به کنترل گسترده پاندمی در کشورمان تمام و کمال، دست یابیم.

در گفت‌و‌گو با فارس، گفت: در واکسیناسیون جمعی که باعث به وجود آمدن ایمنی جمعی می شود، چنانچه حداقل ۷۵ درصد مردم در برابر ویروس کرونا، واکسن دریافت کنند، ایمنی جمعی می تواند ایجاد شود؛ اما ایمنی جمعی به این معنا نیست که بعداز به وجود آمدن آن، اقدامات بهداشتی فردی و جمعی را مانند زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و جلوگیری کردن از تجمع ها و دورهمی ها را فراموش کنیم.

وی افزود: بنابراین دو عاملی که به طور موثر می تواند جلوی انتشار ویروس کرونا را در جامعه بگیرد و باعث شکسته شدن این ‌پاندمی در جوامع شود، یکی بحث پیشگیری و دیگری واکسیناسیون است که بخش اعظم اقدامات پیشگیرانه و بهداشتی به افراد جامعه بستگی داشته و بخش دیگر مربوط به حکومت ها است که مداخله کرده و باعث شوند که این مساله تا حدود زیادی اتفاق بیفتد.

دکتر جماعتی در ادامه تصریح کرد: مبحث دوم که به واکسیناسیون مربوط است، کلا مربوط به حکومت هاست تا واکسن را تامین کنند و واکسیناسیون را به صورت عمومی انجام دهند و خوشبختانه با اقداماتی که در کشورمان توسط وزارت بهداشت انجام شده، به این مهم دست پیدا می کنیم تا به دنبال آن، ۷۵ درصد جامعه واکسینه شوند و ایمنی جمعی ایجاد شود.

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا خاطرنشان کرد: چنانچه به این موفقیت دست یابیم، اقدامات بهداشتی فردی و جمعی باید رعایت شود.
 
وی عنوان کرد: بنابراین انجام واکسیناسیون یکی از اقدامات وزارت بهداشت است که در حال انجام است، اما لازم است مردم در کنار وزارت بهداشت باشند تا به کنترل گسترده پاندمی در کشورمان تمام و کمال، دست یابیم.

انتهای پیام/

 منبع

همچنین ببینید

بهره‌برداری از ۸۴۰۰ طرح اشتغال بانوان سرپرست خانوار در اختتامیه «بانوی برکت»

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری فارس، آیین بهره‌برداری از ۸ هزار و ۴۰۰ طرح اشتغال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *