چرا ونزوئلا از ایران میعانات گازی خرید؟

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌ الملل خبرگزاری فارس، به نقل از رویترز، یک مقام بلندپایه شرکت نفتی PDVSA ونزوئلا اعلام کرد: محموله میعانات گازی که از ایران خریداری شده و هفته پیش به سواحل ونزوئلا رسید به این کشور کمک خواهد کرد تا میزان استخراج نفت از سه تأسیسات نفت فوق‌سنگین این کشور را افزایش دهند.

نبود میعانات گازی باعث شده بود ونزوئلا نتواند نفت فوق‌سنگین خود را که تقریبا غلظتی شبیه به قیر را دارد همانند گذشته استخراج کند.

ویز رانگل، یکی از اعضای اتحادیه کارگران و عضو هیأت مدیره PDVSA طی مصاحبه‌ای گفته که میعانات گازی ایران به این کشور کمک خواهد کرد تا برداشت نفت از سه تأسیسات نفتی که از جمله بزرگ‌ترین ایستگاه‌های استخراج نفت در این کشور هستند را بالا ببرند.

رانگل می‌گوید نبود میعانات گازی و رقیق کننده باعث شده تا بسیاری از چاه‌های نفتی در این کشور غیرفعال شوند.

رانگل می‌گوید با رسیدن این محموله ما تولید خود را از سر خواهیم گرفت. در شرایط کنونی نبود مواد رقیق‌کننده یکی از اصلی‌ترین موانع ونزوئلا در تولید نفت است و این در حالی است که ونزوئلا به خاطر سال‌ها عدم سرمایه‌گذاری در پروژه‌های نفتی با کاهش شدید تولید هم مواجه شدند.

تحریم‌های آمریکا باعث شده تا دسترسی ونزوئلا به تأمین‌کنندگان مواد رقیق‌کننده قبلی این کشور مسدود شود. هفته گذشته نفتکش دینو1 با با 2.1 میلیون بشکه‌ میعانات گازی در ونزوئلا پهلو گرفت.

رانگل می‌گوید:‌هم اکنون تولید نفت ونزوئلا 750 هزار بشکه در روز است و آنها می‌خواهند تا پایان سال این رقم را به یک میلیون بشکه افزایش دهند.

انتهای پیام/ منبع

همچنین ببینید

دستور لغو استخدام دختر نماینده مجلس در وزارت نفت صادر شد/ جزئیاتی از پاپوش یاران زنگنه برای وزیر جدید نفت

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، خبر استخدام نفیسه سنگدوینی دختر رمضانعلی سنگدوینی نماینده مردم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *