باران در برخی نقاط نوار شمالی و هشدار وقوع سیلاب‌/ بارندگی شدید در دو استان

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به تداوم فعالیت سامانه بارشی از امروز تا فردا در مناطقی از اردبیل و گیلان اظهار داشت: امروز بارش شدید باران در بخش‌هایی از اردبیل و گیلان و روز آینده در گیلان پیش بینی می‌شود که در این راستا احتمال آب‌گرفتگی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها،‌ وقوع سیلاب و کاهش دید جاده‌ای وجود دارد.

وی تأکید کرد: توصیه می‌شود از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها خودداری شود و در تردد جاده‌ای احتیاط به عمل آید، ضمن آنکه صعود به ارتفاعات در این مدت متوقف شود.

* هشدار سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی در جنوب سیستان و بلوچستان

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: با توجه به ناپایداری جوی متاثر از نزدیک شدن چرخند حاره‌ای، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در جنوب سیستان و بلوچستان محتمل است و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی و خسارت وارده ناشی از وزش باد خیلی شدید وجود دارد.

ضیائیان گفت: در 5 روز آینده در استان‌های ساحلی خزر، شمال استان‌های آذربایجان شرقی و غربی و استان اردبیل در برخی ساعات رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود که امروز همان گونه که گفته شد شدت بارش‌ها در اردبیل و گیلان و فردا در گیلان خواهد بود.

وی اضافه کرد: در سه روز آینده در شمال شرق و شرق کشور، همچنین استان خوزستان وزش باد شدید و گردوخاک در برخی ساعات پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: با نزدیک شدن سامانه کم فشار حاره‌ای از روی اقیانوس هند به کشور تا روز یکشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان بارندگی شدید و وزش باد داریم و در این مدت آب‌های دریای عمان و شرق خلیج فارس مواج است که توصیه می‌شود دریانوردان حتما به هشدارهای هواشناسی توجه کنند.

ضیائیان در تشریح وضعیت جیو پایتخت گفت: آسمان تهران روز آینده صاف همراه با غبار صبحگاهی پیش بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 27 و 17 درجه خواهد بود.

وی اضافه کرد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 44 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 3 درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

انتهای پیام/  منبع

همچنین ببینید

تشکیل مجمع عالی مشورتی راه‌آهن‌

‌به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، این نشست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *