آلایندگی آبگرمکن‌های گازی در انگلیس دو برابر کل نیروگاه‌ها

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از گاردین، بر اساس تحقیقات انجام شده میلیون‌ها آبگرمکن‌های گازی که در خانه‌های انگلیس وجود دارند دو برابر آلایندگی بیشتری را نسبت به کل نیروگاه‌های گازی این کشور تولید می‌کنند.

محققین می‌گویند: این مسأله نشان می‌دهد دولت این کشور باید هر چه سریع‌تر سیاست قویی را با هدف پایین آوردن هر چه سریع‌تر میزان آلایندگی آبگرمکن‌های گازی اتخاذ کند.

تحقیقات همچنین حاکی از آن است که میزان آلایندگی نیتروژن دی‌اکسید حاصل از کارکرد آبگرمکن‌های گازی خانگی در این کشور 8 برابر آلایندگی مشابه ایجاد شده توسط کل نیروگاه‌های انگلیس است. 

نیتروژن دی‌اکسید یکی از عوامل آلوده کننده هواست و سالانه باعث مرگ زودهنگام ده‌ها هزار نفر در انگلیس می‌شود.

بخشی از سیاست دولت انگلیس این است که خانوارها را به سمت استفاده از آبگرمکن‌های برقی سوق دهد اما نکته اینجاست که هزینه نصب آبگرمکن‌های برقی بیشتر از آبگرمکن‌های گازی است. 

کنفدراسیون صنایع انگلیس گفته که دولت این کشور باید از سال 2025 نصب آبگرمکن گازی در این کشور را ممنوع کند در غیر اینصورت هدفگذاری لندن برای به صفر رساندن آلایندگی در این کشور محقق نخواهد شد.

نتایج یک تحقیق دیگر همچنین نشان داده که افزایش قیمت گاز که هم اکنون قیمت آن  نسبت به ابتدای سال در انگلیس به بیش از 4 برابر رسیده باعث خواهد شد تا هزینه برق خانوارهایی که در خانه‌های نه چندان عایق‌بندی شده زندگی می‌کنند 246 پوند در سال افزایش یابند.

انگلیس قدیمی‌ترین ساختار مسکونی در اتحادیه اروپا را دارد.

انتهای پیام/ 

 منبع

همچنین ببینید

دستور لغو استخدام دختر نماینده مجلس در وزارت نفت صادر شد/ جزئیاتی از پاپوش یاران زنگنه برای وزیر جدید نفت

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، خبر استخدام نفیسه سنگدوینی دختر رمضانعلی سنگدوینی نماینده مردم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *