آغاز خرید تضمینی سیب صنعتی از باغداران آذربایجان غربی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پات، اسماعیل قادری گفت: در راستای حمایت از باغداران و جهت جلوگیری از فساد و ضایعات محصول سیب‌ صنعتی تولیدی و همچنین افت قیمت‌ها و حذف واسطه های غیر ضرور، سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از 4 مهرماه سال جاری مبادرت به عملیات خرید تضمینی سیب‌صنعتی در استان آذربایجان غربی نموده است.  

وی با اشاره به اینکه استان آذربایجان غربی با دارا بودن رتبه اول کشوری در تولید سیب درختی طی سال های اخیر همواره با مشکل صادرات و فروش مازاد تولید محصول سیب بویژه سیب صنعتی روبرو بوده است، افزود: در این راستا با توجه به بیش بود محصول سیب صنعتی سال جاری، سازمان مرکزی تعاون روستایی از 4 مهرماه با تجهیز  40 مرکز خرید در سطح 8 شهرستان استان آذربایجان غربی عملیات خرید سیب صنعتی درجه سه  از باغداران استان را آغاز نموده و تا کنون بیش از 300 تن محصول از باغداران خریداری شده است.

به گفته قادری؛ امسال بیش از یک میلیون و ۲۷۰ هزار تن سیب درختی در سطح استان تولید شده که از این مقدار بیش از ۳۵۰ هزار تن به علت تغییر شرایط آب و هوایی و گرم شدن دما ریزش کرده است.

وی ادامه داد: باغداران استان می‌توانند با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی دهستان در شهرستان‌ها و اخذ گواهی تایید اطلاعات باغدار، اقدام به بارگیری محصول خود به مراکز خرید کنند و همچنین به منظور رعایت موارد بهداشتی‌در محل‌های جمع آوری سیب صنعتی،محصول خود را در کیسه‌های نایلونی 20 کیلویی  به مراکز خرید تحویل دهند.

مدیرعامل سازمان مرکزی افزود: افزایش حجم سیب زیردرختی در استان موجب کاهش قیمت این محصول باغی و سوء استفاده برخی از دلالان شده که با پیگیری به عمل آمده و بر اساس ابلاغیه مقام عالی وزارت، قیمت خرید تضمینی محصول سیب صنعتی (درجه ۳) برای هر کیلوگرم ۱۴ هزار و ۶۰۰ ریال در سال جاری اعلام شده است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: باغدارانی که در حجم خیلی کم هم تولید می کنند، می توانند محصول خود را به این مراکز تحویل دهند و همکاران ما در سازمان تعاونی روستایی استان، تا 30 مهر ماه سال جاری آمادگی خرید محصول سیب صنعتی را خواهند داشت.

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

دستور لغو استخدام دختر نماینده مجلس در وزارت نفت صادر شد/ جزئیاتی از پاپوش یاران زنگنه برای وزیر جدید نفت

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، خبر استخدام نفیسه سنگدوینی دختر رمضانعلی سنگدوینی نماینده مردم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *