در آستانه شروع لیگ دسته اول؛انصراف عجیب شهرداری و دردسر بزرگ سازمان لیگ

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، پس از قرعه کشی مسابقات لیگ دسته اول فوتبال کشور، فریبرز محمودزاده اعلام کرد بنا بر درخواست حدود دوسوم از تیم‌ها ممکن است شروع بازی‌ها به تاخیر بیفتد و روز 24 مهر به عنوان زمان آغاز فصل جدید در نظر گرفته شد.

با این حال، برخی تیم‌ها مانند شاهین شهرداری بوشهر اصلا وضعیت مشخصی ندارند چرا که تکلیف مالکیت آن‌ها مشخص نیست.

اخیرا شهرداری بوشهر از ادامه تیمداری منصرف شده و این در حالی است که مدتی قبل عبدالخالق برزگرزاده عضو شورای شهر بوشهر از تخصیص بودجه 7 میلیاردی به این باشگاه خبر داد اما چند روز بعد رئیس شورای شهر بوشهر به دلیل اینکه در بودجه 1400 تخصیص اعتباری برای باشگاه شاهین صورت نگرفته و شهرداری هم با کسری بودجه مواجه است، از انصراف شهرداری برای تیمداری خبر داد.

به همین خاطر مسئولان باشگاه اسپانسری را برای تامین هزینه‌ها پیدا کردند اما پس از آن شهرداری این باشگاه را به مزایده گذاشت چرا که ظاهرا معتقد است اسپانسر در ابتدا مبلغی حدود 5-6 میلیارد پرداخت می‌کند اما در ادامه فصل کلیه هزینه‌ها و مسئولیت‌های باشگاه بر عهده شهرداری قرار می‌گیرد.

به این ترتیب قرار است در تاریخ 26مهر یعنی دو روز پس از آغاز مسابقات لیگ آزادگان پاکت‌های پیشنهادی باز شوند و با این حساب به نظر نمی‌رسد کسی با این شرایط تمایل به قبول مسئولیت باشگاه شاهین داشته باشد. از طرفی گفته می‌شود سعید مسیگر مدیرعامل باشگاه که نیروی شهرداری محسوب می‌شود به دنبال استعفا و کناره گیری از حضور در باشگاه است اما در کل این سوال مطرح است که شهرداری با توجه به مشکلات بودجه‌ای چرا در ابتدا از تخصیص بودجه مشخص به باشگاه شاهین خبر داد و سپس اعلام کرد که با کسری بودجه مواجه است؟!

با این شرایط مشخص نیست که یکی از تیم‌های حاضر در جدول مسابقات لیگ دسته اول، چه شرایطی را خواهد داشت. آیا تیم شاهین که هوز حتی کادرفنی خودش را نمی‌شناسد، هفته اول را با همین نام به میدان می‌رود و پس از بازگشایی پاکت‌ها تغییرات عمده‌ای در آن رخ می‌دهد یا تا قبل از شروع مسابقات اتفاق دیگری خواهد افتاد.

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

واکنش سجادی به شائبه همکاری فدراسیون فوتبال با یک شرکت صهیونیستی در ورود VAR

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، سیدحمید سجادی در حاشیه پیاده‌روی به مناسبت هفته تربیت‌بدنی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *