صدور دستور موقت برای خاطیان دیدار خونین فوتبال آذربایجان شرقی/ ارسال گزارش بازی به دادسرا

به گزارش خبرگزاری فارس، در جریان دیدار برگشت فینال لیگ برتر جوانان استان آذربایجان شرقی مورخ 6 مهر که بین تیم های باران اسپورت مرند و ارس تجارت تبریز که تا دقیقه 75 با نتیجه سه بر یک به سود تیم تبریزی در ورزشگاه تختی مرند در جریان بود، هواداران تیم باران اسپورت به بازی هجوم آورده و با سلاح سرد(چاقو و قمه) به بازیکنان تیم میهمان حمله‌ور شدند.

هیات فوتبال آذربایجان شرقی ضمن محکوم کردن اتفاقات این دیدار بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد:

 با توجه به وقایع اخیر در بازی فینال روز سه شنبه مورخه ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ بین دو تیم ارس تجارت کبود تبریز و باران اسپورت مرند در استادیوم تختی مرند و برابر گزارشات دریافتی از نماینده و ناظر ویژه بازی هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی ضمن محکوم نمودن وقایع اخیر در استادیوم تختی مرند، با هماهنگی و همکاری نیروی محترم انتظامی شهرستان مرند و استان و بررسی میدانی، اقدام به معرفی خاطیان وقایع اخیر به محاکم قضایی می‌شود تا منبع شاهد چنین اعمالی نباشیم.

از خداوند متعال برای مصدومان حادثه شفاء عاجل مسئلت نموده و به مردم شریف و ورزش دوست اطمینان خاطر می‌دهیم که ضمن برخورد با مسببین این حادثه در محاکم قضائی در کمیته انضباطی هیات فوتبال استان نیز شدیدترین محرومیت و محکومیت‌ها برای آنها در نظر گرفته می‌شود.

همچنین از ساعت ۱۵ امروز جلسه کمیته انضباطی هیات فوتبال آذربایجان شرقی برای رسیدگی به اتفاقات این مسابقه در دفتر حوزه ریاست هیات فوتبال برگزار شد‌. 

در این جلسه رئیس هیات فوتبال پس از استماع گزارش نماینده و ناظران بازی از رئیس کمیته انضباطی خواست تا با بررسی دقایق وقایع شهرستان مرند و برخورد شدید در اسرع وقت با خاطیان قضیه داشته باشند.

در بازی فینال لیگ جوانان استان متاسفانه ۵ نفر مصدوم و تنها یک نفر  در بیمارستان بستری شد و مابقی بازیکنان پس از مداوا مرخص شدند و در خصوص خاطیان، نیروی انتظامی محترم شهرستان و استان به قضیه ورود و پس از بازجویی و تحقیقات مقدماتی پرونده به محاکم قضائی سپرده شده تا خارج از نوبت با عاملین وقایع در شهرستان مرند برخورد جدی شود. 

همچنین کمیته انضباطی هیات فوتبال آذربایجان شرقی پس از جلسه امروز خود برای علیرضا گودرزی(رئیس هیات فوتبال مرند) محمد احسانی(مسئول اجرایی هیات فوتبال مرند) و امامعلی‌پور(مسئول کمیته فوتسال هیات فوتبال مرند) را به دلیل عدم ایفای وظایف قانونی و عدم همکاری در برقراری نظم و امنیت مسابقه و همچنین برای حمید حشمت‌یار(سرپرست تیم باران اسپورت مرند) و چهار بازیکن این تیم به نام‌های مجتبی شیرخوار، مهدی شوشتری، مهدی پرستاری و عباس رضایی به دلیل بدرفتاری در قبال مقامات رسمی مسابقه و اشخاص میهمان، خشونت تیمی و تهدیدات، ایراد ضرب و جرح عمدی با استفاده از چاقو و عدم تامین نظم و امنیت در مسابقه دستور موقتی را به این شرح صادر کرد: 

کمیته انضباطی مستند به ماده ۱۰۰ آئین نامه انضباطی دستور موقت به موضوع تعلیق از مسئولیت ستادی در هیات فوتبال شهرستان مرند و ممانعت از هرگونه  فعالیت در زمینه فوتبال، فوتسال، مدرسه فوتبال و قطع خدمات برای متخلفین را صادر که پس از ابلاغ لغایت سی روز حاوی اعتبار بوده که بلافاصله اجراء می‌گردد. این دستور ظرف دو روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظر خواهی است. با اینحال اعتراض به دستور مانع اجرای آن نخواهد شد.

ضمن اینکه در این مدت رای نهایی صادر و مستند به ماده ۲۴ نیز موضوع به جهت رسیدگی قضائی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان مرند ارسال می‌گردد. 

انتهای پیام /منبع

همچنین ببینید

انتخابی جهام جهانی | ساعت بازی ها ایران مقابل لبنان و سوریه مشخص شد

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، براساس نامه کنفدراسیون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *