حجم مبادلات تجاری روسیه و چین در سال 2021 رکورد زد/ هدف رسیدن به 200 میلیارد دلار در سال

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، وزارت توسعه اقتصادی روسیه اعلام کرد، حجم مبادلات تجاری میان روسیه و چین از ماه ژانویه تاکنون یک سوم رشد افزایش یافته و انتظار می‌رود، امسال بیشتر رشد داشته باشد.

ماکسیم رشتنیکوف، وزیر توسعه اقتصادی روسیه گفت: «تا پایان سال، هر فرصتی وجود دارد تا به یک رقم بی سابقه تاریخی در  مبادلات تجاری با چین برسیم.»

وی از اطمینانی که شرکت‌های چینی به بازار روسیه کرده‌اند، قدردانی کرد، که این اطمینان با فعالیت اقتصادی طولانی مدت و راه اندازی پروژه‌های جدید حتی در بحبوحه همه گیری کووید -19 نشان داده شده است.

این وزارتخانه قصد دارد تا 4 نماینده به چین اعزام کند تا در زمینه فعالیت های تجاری روسیه، تقویت همکاری با تاکید بر اقتصاد دیجیتال و توسعه پایدار کار کنند.

بر اساس آمار گمرک چین، حجم مبادلات تجاری روسیه با چین در پایان سال 2020 کاهش 2.9 درصدی نسبت به سال پیش از آن را نشان می‌دهد و به 107.76 میلیارد دلار رسید.

با این حال، در سال های پیش از بحران کرونا، این شاخص به صورت ثابت رشد داشت و به تدریج از 69.52 میلیارد دلار در پایان سال 2016 به 110.75 میلیارد دلار در سال 2019 رسیده بود.

هر دو کشور در نظر دارند، دوباره به مسیر رشد باز گردند و به هدف حجم مبادلات 200 میلیارد دلار در سال برسند.

انتهای پیام/بمنبع

همچنین ببینید

طرح‌ ناپخته جهاد سازندگی منجر به خروج مردم از روستا می‌شود/جهاد ناظر به تمدن نوین اسلامی باشد

طرح‌ ناپخته جهاد سازندگی منجر به خروج مردم از روستا می‌شود/جهاد ناظر به تمدن نوین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *