اصفهان از فعال‌ترین استان‌ها در ورزش زورخانه‌ای است

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، مهرعلی باران‌چشمه ظهر امروز در مجمع انتخاباتی هیأت ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان اصفهان اظهار داشت: از همه کسانی که در سال‌های گذشته در هیأت برای این رشته ورزشی در اصفهان تلاش کردند، تشکر می‌کنم.

رئیس فدراسیون ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای ادامه داد: کاندیدها خیلی خوب صحبت کردند و برنامه‌های خوبی ارائه کردند، امیدوارم رئیس جدید از نظرات و تجربیات همه استفاده کند و خرد جمعی را به کار گیرد.

وی با بیان این‌که مقام معظم رهبری در مورد همه بخش‌های این رشته ورزشی صحبت کرده است، گفت: ترویج و توسعه این رشته ورزشی از اهداف اصلی است و البته باید مرام پهلوانی را در تمام جامعه رواج دهیم.

باران‌چشمه تصریح کرد: اصفهان از فعال‌ترین استان‌ها در ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی است، هیچ استانی را مانند اصفهان اینقدر خوب ندیدم؛ امیدوارم روند خوب گذشته ادامه پیدا کند و نتایج بهتری نیز به دست بیاید.

رئیس فدراسیون ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای در پایان گفت: این ورزش فرهنگی مذهبی کشور ما است و تلاش زیادی برای تأمین اعتبار انجام شده است و امیدوارم این ورزش جایگاه اصلی خود را به دست بیاورد.

۵ زورخانه در اصفهان در حال ساخت است

محمد طباطبایی نیز در این مجمع انتخاباتی اظهار داشت: رئیس قبلی هیأت زورخانه‌ای به دلیل بازنشستگی امکان حضور مجدد برای انتخاب به عنوان رئیس هیأت را نداشت؛ اخروی زحمات بسیار زیادی برای این ورزش در اصفهان کشید و رئیس جدید باید از تجربیات ارزنده وی استفاده کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان افزود: امیدوارم هیأت ورزش زورخانه‌ای در اصفهان بر اساس سیاست‌های فدراسیون حرکت کند و شاهد پیشرفت دوچندان این ورزش پهلوانی در اصفهان باشیم.

وی در ادامه بیان داشت: روحیه پهلوانی در اصفهان نهادینه است و بر همین اساس امیدواریم در بخش همگانی و قهرمانی بتوانیم برنامه‌های خوبی در ورزش زورخانه‌ای داشته باشیم.

طباطبایی خاطرنشان کرد: ۵ زورخانه در سطح استان اصفهان در حال ساخت است که امید داریم ۲ زورخانه تا پایان سال به بهره‌برداری برسد؛ افزایش زیرساخت‌ها می‌تواند به توسعه این ورزش کمک زیادی داشته باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان در پایان گفت: بعد آموزشی و نگاه علمی به این رشته ورزشی اکنون جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده است و امیدواریم با این نگاه بتوان جنبه همگانی این ورزش را بیشتر از گذشته در اصفهان داشته باشیم.

انتهای پیام/۶۳۰۹۰/ج/منبع

همچنین ببینید

ستاره مسلمان بهترین فوتبالیست تاریخ را چه کسی می‌داند؟

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد صلاح در مصاحبه با اسکای اسپورت در خصوص آینده خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *