چندجانبه‌گرایی و توجه به همسایگان از نکات برجسته صحبت‌های رئیس‌جمهور در سازمان ملل بود

جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنرانی رئیس‌جمهور کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: توجه به چندجانبه‌گرایی و ارتباط با کشورهای مختلف از جمله نکات برجسته سخنرانی جناب آقای رئیسی در هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل بود. 

وی افزود: عدم محدودسازی روابط خارجی به کشورهایی همچون آمریکا و نریختن همه تخم‌مرغ‌ها در سبد آمریکا و اروپا از نکات قابل توجهی بود که اقای رئیسی در سخنرانی خود به آن اشاره کرد. 

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌ ما امروز نباید خود را محدود به آمریکا و چند کشور معدود اروپایی کنیم چرا که مزیت ما در گسترش روابط با کشورای مختلف به ویژه کشورهای منطقه است. 

قادری خاطرنشان کرد: آنچه توسط جناب آقای رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل مطرح شد در واقع مواضع نظام جمهوری و اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی نیز بود و رئیس جمهور کشورمان توانست به خوبی با صراحت این مطالب را به جهانیان اعلام کند. 

وی در پایان گفت: ما نباید روابطمان را به خاطر تکنولوژی چند کشور با آنها محدود کنیم بلکه باید با تکیه بر توان و ظرفیت‌های داخلی به جای وارد کردن تکنولوژی به فکر صادرات تکنولوژی و صادرات به کشورهای دیگر باشیم.

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

تاکید شورای عالی فضای مجازی بر رفع موانع توسعه پلتفرم‌های داخلی

به گزارش خبرگزاری فارس، در جلسه شورای عالی فضای مجازی بر توسعه پلتفرم‌های داخلی بویژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *