انجام تست کرونا از زائران اربعین حسینی/ جزئیات خدمات اورژانس اعلام شد

پیمان صابریان، رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس درباره عملکرد سازمان اورژانس طی ۲۴ ساعت گذشته جهت خدمت رسانی به زائران حسینی اظهار داشت: در این مدت بیش از ۵ هزار و ۱۹۴ نفر تردد از مرزهای مهران و شلمچه انجام گرفته که از این تعداد ۵۰۰ نفر غیر ایرانی و ۴۶۹۴ نفر ایرانی بودند.

وی افزود: در بررسی‌های به عمل آمده تاکنون تست‌های مربوط به بیماری‌های سل، مالاریا، التور و تست کووید ۱۹ در میان این افراد منفی گزارش شده است.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین حسینی با اشاره به بازدید معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور از بیمارستان طریق القدس شهر بستان و بازدید از پایگاه‌های اورژانس و مراکز درمانی مرزی گفت: هماهنگی اعزام مصدوم حادثه مین انفجاری به بیمارستان امام حسین (ع) انجام گرفته است.

صابریان بیان داشت: همچنین تقویت نیروهای مستقر در مرز مهران و اعزام دو اتوبوس آمبولانس علاوه بر امکانات قبلی مستقر در منطقه انجام شده و هماهنگی با نیروهای مسلح جهت استقرار بالگرد در شلمچه و چذابه نیز صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: هماهنگی جهت اعزام متخصصین جراح عمومی و طب اورژانس به آبادان و ارسال اقلام مورد نیاز فوریت‌های پزشکی به نقاط صفر مرزی همچنین پیش‌بینی اعزام آمبولانس و اتوبوس آمبولانس به سایر مرزها در صورت بروز حوادث احتمالی از دیگر اقدامات انجام گرفته طی ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین حسینی از تداوم استقرار و افزایش نیروهای بهداشتی و درمانی در ۳ مرز مهران، شلمچه و چذابه خبر داد و گفت: تدوین کتابخانه الکترونیک ویژه سلامت در اربعین، ارسال پیامک لینک اتصال به کتابخانه الکترونیک برای ۶۰ هزار نفر از زائرین اعزامی به اربعین از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

صابریان از آموزش چهره به چهره پزشکی به ۵۱۹۴ زائر و توزیع ماسک یکبار مصرف میان ۱۵ هزار و ۵۸۲ زائر طی شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر ۶۰ پایگاه سیار و ثابت اورژانس ارائه دهنده خدمات اربعین در خاک ایران و ۱۰ درمانگاه ثابت و بیمارستان صحرایی ویژه اربعین فعال است.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین با اشاره به اینکه تعداد کل مصدومین و حادثه‌دیدگان در این مدت ۴۳۷ نفر بوده است، گفت: همچنین ۷۴ مراجعه و اعزام به مراکز درمانی داشته‌ایم و ۳۶۳ مصدوم و حادثه دیده درمان سرپایی خدمات دریافت کرده‌اند.

صابریان با بیان اینکه متاسفانه ۵ مصدوم و حادثه دیده منجر به فوت میان زائران گزارش شده است، گفت: همچنین ۱۶ مورد بستری در مراکز درمانی طی شبانه روز گذشته داشته‌ایم و در حال حاضر ۳۳۴ نیروی متخصص پزشک و کادر درمانی مشغول خدمت‌رسانی به زائران اربعین هستند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در شبانه‌روز گذشته ۷۲ آمبولانس اورژانس ارائه دهنده خدمات اربعین  در خاک ایران و ۱۰ اتوبوس آمبولانس اورژانس ارائه دهنده خدمات اربعین در خاک ایران همچنین ۱۰ فروند بالگرد و هواپیمای اورژانس در حالت آماده باش برای خدمت رسانی بوده است.
انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

متهم پرونده شهرداری لواسان: اگر به دبیر کمیسیون ماده ۱۰۰ رشوه نمی‌دادم کارم راه نمی‌افتاد

به گزارش خبرگزاری فارس، چهارمین دادگاه رسیدگی به پرونده شهرداری لواسان به ریاست قاضی بابایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *