استقرار ایستگاه‌های تشخیص سریع کرونا در شلمچه و چذابه توسط ارتش

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری فارس، امیر سرتیپ فرهاد آریانفر معاون عملیات نیروی زمینی ارتش گفت: تمهیدات لازم در مرزهای شلمچه و چذابه توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران مهیا است تا زائران در سلامت کامل وارد کشور شوند.

وی با بیان اینکه تیم‌های پزشکی و امدادی را در مرزها مستقر کرده‌ایم، افزود: استقرار تیم‌های پزشکی، برپایی ایستگاه تشخیص سریع کرونا، استقرار یک فروند بالگرد اورژانس هوایی بخشی از امکاناتی است که یگان‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران جهت تسهیل در بازگشت زائران در مرزهای شلمچه و چذابه برقرار کرده است.

امیر آریانفر تاکید کرد: یگان‌های مناطق غرب و جنوب غرب ارتش با تمام توان در خدمت زائران امام حسین (ع) هستند تا در سلامت کامل به میهن اسلامی برگردند.

وی ادامه داد: یک فروند بالگرد ۲۱۴ با قابلیت اورژانس هوایی از پایگاه هوانیروز مسجد سلیمان با ظرفیت تیم مجرب پزشکی در مناطق مرزی مستقر است که چنانچه لازم شد بلافاصله ماموریت خود را انجام دهد.

معاون عملیات نیروی زمینی ارتش به ظرفیت این نیرو در احداث بیمارستان صحرایی در مرزهای شلمچه و چذابه در هنگام بازگشت زائران اشاره کرد و گفت: نیروی زمینی ارتش در صورت نیاز این آمادگی را دارد که ظرف روزهای آینده  با برپایی بیمارستان صحرایی نسبت به ارائه خدمات پزشکی در مرزهای شلمچه و چذابه اقدام نماید.

وی در پایان به برپایی ایستگاه تشخیص سریع بیماری کرونا در مرزهای شلمچه و چذاپه اشاره و تصریح کرد: مهمترین موضوع برای روزهای برگشت برپایی ایستگاه تشخیص کرونا سریع است و امروز تیم های پزشکی مجرب نیروی زمینی ارتش با برپایی این نوع ایستگاه ها در حوزه سلامت زائران گام بلندی را برداشته‌اند.

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

جلسه علنی مجلس آغاز شد/ بررسی تقاضای تفحص از شرکت ملی پالایش فرآورده‌های نفتی در دستور کار

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، یکصد و شصت و هشتمین جلسه علنی امروز ( …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *