کاهش چشمگیر مراجعه زائران اربعین به درمانگاه‌ها/ فقط یک نفر مشکوک به کروناست

حسین فضلی، معاون عتبات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه راه‌اندازی درمانگاه‌های ایرانی در کربلا و نجف از حدود ۱۲ روز گذشته آغاز شد، اظهار داشت: هفته گذشته تیم درمانی و بهداشتی ایرانی برای زائران اربعین فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کردند و در دو درمانگاه نجف و کربلا مستقر شدند.

وی با بیان اینکه امسال نسبت به سال‌های گذشته مراجعه زائران به درمانگاه‌ها کاهش چشمگیری داشته است، افزود: تیم پزشکی ما شامل پزشک عمومی، متخصص قلب، متخصص داخلی، فوق ریه، جراح و اورژانس، ارتوپد و زنان و همچنین تکنسین آزمایشگاه، دارویی و کارشناسان بهداشت در نجف و کربلا استقرار پیدا کردند.

فضلی با اشاره به اینکه امسال با توجه به شرایط کرونا آمادگی لازم برای درمان را نیز کسب کردیم، تصریح کرد: تاکنون تنها یک مورد مشکوک به کرونا به درمانگاه مراجعه کرده است که آزمایش آن امروز یکشنبه آماده می‌شود. با این وجود، با توجه به احتمال کرونا پیشنهاد کردیم که نه تنها فرد مشکوک به کرونا، بلکه همراهان او نیز آزمایش کرونا بدهند و به راه خود در مسیر ادامه ندهند تا وضعیت قطعی مشخص شود.

به گزارش فارس، امسال تیم درمانی اربعین که قرار بود ۴۰۰ نفر باشند، به دلیل مشکلات مالی کاهش یافت و ۱۸۰ نفر به عنوان تیم درمانی و بهداشتی اربعین به عراق اعزام شدند و در دور مرکز کربلا و نجف به زائران خدمت می‌کنند. همچنین در مسیر پیاده‌روی اربعین مرکز درمانی ایرانیان وجود ندارد.

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

بیمارستان 220 تختخوابی امام علی (ع) در نجف اشرف فردا افتتاح می‌‌شود

به گزارش خبرنگار حج و زیارت و وقف خبرگزاری فارس به همت عتبه مقدس علوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *