راه‌اندازی درمانگاه جدید برای زائران اربعین در کربلا

طاهر درودی، مدیر عملیات پزشکی اربعین حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس گفت: امسال به توجه به کاهش سهمیه ایرانیان در اربعین، تیم بهداشت و درمان مرکز پزشکی هلال احمر از بیش از یک هزار نفر به ۱۸۰ نفر تقلیل پیدا کرد. 

وی با بیان اینکه دو مرکز درمانی در نجف و کربلا مستقر است، افزود: با نزدیک شدن به ایام اربعین و حضور جمعی از زائران در کربلا، مرکز پزشکی هلال احمر یک درمانگاه دیگر نیز برای رفاه حال زائران راه‌اندازی کرد.

 

وی با اشاره به فعالیت مرکز درمانی در صحن حضرت زینب (س)، خاطر نشان کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته در صحن حضرت زینب (س) یعنی حدفاصل حرم امام حسین (ع) تا خیمه گاه، یک مرکز درمانی جدید راه‌اندازی شده است تا زائران در کربلا بتوانند در صورت نیاز به آنجا مراجعه کنند. بنابراین، امسال تیم درمانی و بهداشتی کشورمان در سه درمانگاه به زائران اربعین خدمات‌رسانی می‌کنند.

وی با بیان اینکه برخی از تجهیزات مستقر در کربلا طی روزهای اخیر افزایش یافته است، گفت: با افزایش تعداد زائران در کربلا، خدمات درمانی و اعضای تیم بهداشت و درمان کشورمان در کربلا افزایش یافته است. اما به لطف خدا تاکنون مشکلی گزارش نشده و تعداد افراد مراجعه کننده به درمانگاه‌ها هم کاهش یافته است.

به گزارش فارس، تیم درمانی و بهداشتی کشورمان در عراق برای کمک به بیماران در کربلا و نجف مستقر است. همچنین چهار آمبولانس در کربلا و چهار آمبولانس در نجف برای انتقال بیماران پیش‌بینی شده است تا در صورت نیاز بیماران را به بیمارستان‌های عراق یا حتی مرز زمینی کشورمان منتقل کند.

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

رونمایی از کتاب «مادر ایران» همراه با روایت مادر شهیدان فرجوانی/ جبهه مادر می‌خواهد!

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، آیین رونمایی از کتاب‌ «مادر ایران»  با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *