واکنش تند آلمانی‌ها به کارشکنی لهستان

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشا تودی، اخیرا شرکت PGNiG هلند اخیرا اعلام کرده بود که احتمالا به خاطر عدم رعایت الزامات اتحادیه اروپا روند صدور مجوز برای بهره‌برداری از خط لوله نورداستریم 2 با مشکل مواجه خواهد شد، حالا آلمانی‌ها می‌گویند طرف لهستانی هیچ حقی برای وتوی صدور مجوز ندارد. با این حال اما این کشور عضو از شورای تصمیم‌گیری برای صدور مجوز نورد استریم 2 است و احتمالا فرصت کارشکنی در این زمینه را خواهد داشت. 

فیت ولف، مدیر روابط عمومی نهاد سیاست‌گذار حوزه انرژی آلمان می‌گوید: آژانس شبکه‌ فدرال این کشور به درخواست PGNiG و PST برای مشارکت در روند صدور مجوز پروژه نورداستریم 2 پاسخ مثبت داده است. 

وی تاکید کرد: این دو طرف می‌توانند در مدیریت این روند دخیل بوده و نظرات خود را اعلام کنند اما حق وتو نخواهند داشت.

شرکت دولتی PGNiG هلند ماه آگوست درخواست حضور در کمیته تصمیم‌گیری را داده و حالا می‌گوید: شرکت گازپروم نمی‌خواهد با الزامات قانونی اتحادیه اروپا همگام شود. 

اوایل ماه جاری بود که شرکت گاز پروم از تکمیل ساخت خط لوله نورد استریم 2 که از روسیه به صورت مستقیم به آلمان کشیده شده خبر داد، اما حالا منتظر است که اتحادیه اروپا مجوز آغاز بهره‌برداری از این خط لوله را صادر کند.

دولت آلمان گفته که حداکثر تا 8 ژانویه در این زمینه تصمیم‌گیری خواهد کرد.

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

کاهش قیمت نفت به 87 دلار/ پیش‌بینی افزایش قیمت‌ها تا 100 دلار

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *