«مادر لند» خواندنی شد/ سفرنامه‌ای از اربعین در بازار کتاب

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، «مادرلند» سفرنامه اربعین نوشته فاطمه تقی‌زاده به‌تازگی توسط انتشارات کتاب جمکران منتشر و راهی بازار نشر شده است. 

نویسنده در این کتاب، روایت آدم‌هایی را نوشته است که در  پیاده‌روی اربعین، با آن‌ها برخورد داشته و همراهشان شده است؛ آدم‌هایی با ملیت‌ها و زبان‌هایی مختلف که شاید به وسعت یک جهان از هم دور باشند، اما کربلا و سرزمینِ مادری به هم نزدیکشان می‌کند. 

از جمله ویژگی‌های این کتاب، توجه به حاشیه‌های کمتر تجربه شده و آدم‌های کمتر دیده‌شده‌ در مراسم شکوهمند پیاده‌روی اربعین است.

نویسنده در این کتاب به رفتارهای مردمی و نیز اتفاقات اجتماعی که در حاشیه این سفر رخ داده‌ و از ابتدا تا انتهای سفر ادامه پیدا کرده‌اند، توجه ویژه‌ای داشته است.

مادرلند، دومین سفرنامه اربعینی فاطمه تقی‌زاده است. پیش از این، کتاب «جوادی کجایی؟» که شرح ماجراهای سفر اربعین به زبان طنز است نیز از این نویسنده به چاپ رسیده بود.

«مادرلند» مجموعه روایت‌های شیرین و روانی است که گاه لبخند به لب می‌نشاند و گاه اشک معرفت و حسرت را جاری می‌کند.

این کتاب در ۱۰۰ صفحه و با قیمت ۲۱ هزار تومان در ویترین کتابفروشی‌ها قرار گرفته است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانید:

طریق‌الحسین مشقِ آدم‌هاست برای بهشتی شدن، برای فهمِ معنیِ مختار بودن. که مختاری بین هوایِ ابری و آفتابی، بینِ مداحیِ سید مجید و باسم کربلایی، بینِ بوی نم خاک و بوی گلاب، بین موکب ایرانی و عراقی، بین راه نخلستان و جاده خاکی، بین غروب و طلوعِ آفتاب یکی را دوست داشته باشی، یکی را انتخاب کنی و حقِ انتخاب‌هایت آنقدر شیرین و باقلوایی باشند که دلت بخواهد همه‌شان را با هم داشته باشی، که دلت بخواهد حق انتخاب را بگذاری به عهده خدا و بگویی: هرچی شما بگی اوستا کریم…!

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

بزرگداشت روز آذری‌های مسلمان جهان در اردبیل

مراسم بزرگداشت ۱۹ ژانویه «روز آذری‌های مسلمان جهان» با سخنرانی آیت الله سیدحسن عاملی، دکتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *