تجربیات دفاع مقدس موجب شد در برابر فشارها ایستادگی کنیم/ لزوم اتخاذ تدابیر مناسب برای سال تحصیلی جدید

قاسم جعفری سخنگوی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس م مواضع کانون دانشگاهیان درباره مسائل مختلف گفت: جنگی را که دشمنان بر کشورمان تحمیل کردند به دلیل بازگشت ما بعد از انقلاب به قرآن، اسلام، عزت و تمدن ایرانی اسلامی بود.

وی افزود: صدام موجود قدرت طلبی که در عین حال نوکرمآب بود فکر می‌کرد اوایل انقلاب است و به دلیل شرایطی که در کشور و در ارتش و نیروهای دفاعی وجود داشت، می‌تواند ایران را به راحتی تحت تاخت و تاز خود قرار دهد، اما اشتباه بزرگی که در معادله داشت این بود که خدای متعال فرمود: « وَمَکَروا وَمَکَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَیرُ الماکِرینَ». درست است که استکبار علیه اسلام و ملت های مستقل و سربلند مکر و حیله می کند اما خداوند در چنین جایی است مه بهترین تدبیر را انجام می دهد.

جعفری تصریح کرد: برای همین هم بود که ما دیدیم در غیاب ژنرال های چند ستاره‌ای که بعد از انقلاب فرار کرده بودند یا نبودند، جوانان غیور و بدنه ارتش مقاوم، ملی و مردم دوست و ایستاده پای خط رهبری و همچنین سپاه و بسیج و سایر نیروها آمدند و چالش‌ها و کمبودها را تبدیل به فرصت بزرگ عزت خواهی و عزت  طلبی و استقلال و شکوه ملت کردند و شکوهی که ملت آفرید بسیار ارزشمند است.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: بعد از آن هم دیدیم ثمره تجربیات دفاع مقدس در عین مظلومیت ها و جان نثاری هایی که انجام شد و خسارت های معنوی و مادی ظاهری که تحمیل شد اما به یک سرمایه بزرگ استقلال طلبی علیه استکبار تبدیل شد و امروز نه تنها در منطقه بلکه در همه دنیا ایران به عنوان الگوی ایستادگی در مقابل ظلم تبدیل شده است.

سخنگوی کانون دانشگاهیان تاکید کرد:در ادامه هم دیدیم به دلیل آزمون خوبی که ملت ما داده بودند و همچنین به دلیل لطف الهی توانستیم در مقابل بحث هایی مثل تحریم‌ها، شبیخون‌های فرهنگی، جنگ های نرم و توطئه های خارجی و داخلی و… ایستادگی کنیم.

جعفری تاکید کرد: بر همین اساس کانون دانشگاهیان یاد شهیدان، رزمندگان، جانبازان آزادگان، خانواده های معظم شهدا و همه ملت ایران و هر کسی که به نوعی در این مسیر کمک کرد، از بانوان گرفته تا دانش آموزان، دانشجویان و اساتید و با ایستادگی عزت ایران عزیز را حفظ کردند، تجلیل می‌کند.

وی گفت: رزمندگان و آنهایی هم که رفتند سربلند هستند و به تعبیر شهید آوینی، « خیلی ها فکر می‌کنند که شهدا رفتند و ما ماندیم ولی در واقع ما رفتیم و شهدا ماندند». انشاالله که بتوانیم راه شهیدان و راه خوبی ها را که در واقع راه امام و ولایت است را ادامه دهیم و نکته مهم این ماجرا هم ایین است که ملت ثابت کرد در مسیر امامین انقلاب می تواند معجزه ها کند.

* غیرحضوری بودن کلاس‌های دانش آموزان خسارت های زیادی در پی دارد

سخنگوی کانون دانشگاهیان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به آغاز سال تحصیلی و تبریک آن به فرهنگیان و دست‌اندرکاران آموزش و پرورش و دانش آموزان، گفت: انتظار ما به عنوان کانون دانشگاهیان این است که آموزش و پرورش در آغاز سال تحصیلی تدبیرهای جدی‌ای را در پیش بگیرد.

وی تاکید کرد: به واسطه فضای غیرحضوری ای که کرونا تحمیل کرده و یک بخشی از آن هم تدبیر است در بحث دانش آموزان داریم خسارت بزرگی را می بینیم، چون شرایط دانش‌آموزان و دانشجویان متفاوت است و الزاماً باید نوعی تدبیر صورت گیرید تا در کمترین فرصت و با رعایت پروتکل‌ها حتی بخشی از کلاس ها حضوری شود وگرنه به لحاظ تربیتی و آموزشی یک نسل و گروه‌هایی خسارت بزرگی می بینند.

جعفری در ادامه با اشاره به تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش بعد از حدود ۱۰ سال با حضور رئیس جمهور گفت: انتظار ما این است با توجه به حمایت های جدی رئیس جمهور از فرایند آموزش و آموزش و پرورش انشالله تدبیرهایی اندیشیده شود که دانش آموزان بحث شو و حال و حس نشاط مدرسه برگردند و هر روز وعده فردا داده نشود.

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

پیشنهاد یک نماینده درباره لایحه اساسنامه شرکت ملی پست

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، نماینده مردم دلیجان و محلات در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *