لزوم شناسایی گلوگاه‌ها و بسترهای فسادزا در ادارات/ رفع مشکلات اقتصادی در اولویت دولت باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین حسن درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور مراسم تکریم و معارفه بازرس کل سیستان و بلوچستان در سالن اجتماعات استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد.

بازرس کل کشور در این مراسم اظهار کرد: بسیاری از مشکلات سیستم اداری از تصمیم نگرفتن، به موقع تصمیم نگرفتن و عدم پیگیری مستمر و جدی است که سازمان بازرسی نظارت  بر این موارد را مورد توجه دارد.

حجت الاسلام درویشیان افزود: یکی از رویکردهای قوه مجریه شناسایی گلوگاه ها و بسترهای فساد زا و راهکارهایی برای رفع آنها است.

وی با بیان اینکه دستگاه های نظارتی نسبت به ترک فعل و وظایف مدیران در زمان مسولیت و حتی بعد از مسولیت بی تفاوت نیست و برخورد می کند، گفت: پیگیری سیاست های کلی نظام از جمله رویکردهای سازمان بازرسی است.

این مسوول بیان کرد: توجه به مسائل مهم و کلیدی و اساسی کشور و سیستان و بلوچستان در اولویت قرار دارد، همه تلاش ها امروز باید برای برطرف کردن مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم باشد.

بازرس کل کشور گفت: ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی در این استان به سبب مشکلات اقتصادی است، یکی از اولویت های ما پیگیری برنامه های است که دولت برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی و معیشتی در دستور کار دارد.

درویشیان اضافه کرد: از تمام ظرفیت ها برای توسعه و آبادانی استان استفاده شود، هیچ مشکلی بدون راهکار نیست، راهکارهای قانونی را باید پیدا کنیم.

وی ادامه داد:  بسیاری از تضییع بیت المال به سبب عدم اشراف حقوقی به موارد قانونی است که باید نسبت به توجیه و آموزش واحدهای حقوقی ادارات اقدام شود تا مشاوره درست به مسؤولان بدهند.

در این مراسم از خدمات حسن امامی تقدیر و حمیدرضا شهریاری نژاد به عنوان بازرس کل سیستان و بلوچستان معرفی شد.

انتهای پیام/75005/رمنبع

همچنین ببینید

پزشکان می‌گفتند «ایلیا» برای شما بچه نمی‌شود!/ بیماران «آکندروپلازی» را دریابید

گروه جامعه خبرگزاری فارس _ مهدی امیری پور: هرچه از مشکلات کوتاه قامتان بگوییم کم گفته‌ایم، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *