فدراسیون دوچرخه‌سواری همچنان بدون تاییدیه جهانی/ وزیر ورزش ورود می‌کند؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، دوچرخه سواری از آن دست رشته هایی است که در چند سال گذشته یکی از فدراسیون های ضعیف و بی برنامه بوده است. به طوری که هم در بحث نتایج و هم در مدیریت نتوانسته انتظارات‌ را برآورده کند و هر روز نیز مشکلات آن به دلیل همین ضعف مدیریت بیشتر و بیشتر شده است.

با پایان دوره هشت ساله خسرو قمری، انتظار می‌رفت حداقل شرایط بهتر و آرامش در این فدراسیون حکمفرما شود، اما نه تنها این اتفاق نیفتاد، بلکه حالا بحث تعلیق هم به میان آمده است.

* 4 ماه فعالیت بدون تاییدیه جهانی/ خبری از محتویات جلسه صالحی‌امیری نیست

انتخابات فدراسیون با توجه به حواشی که در مورد رد صلاحیت نامزدهایی که از جامعه دوچرخه سواری بودند، وجود داشت، سرانجام پنج خرداد برگزار و محمود رشیدی به عنوان رئیس جدید انتخاب شد. اما از آن زمان تاکنون فدراسیون جهانی این انتخابات را نپذیرفته و نام وی به عنوان رئیس جدید در سایت جهانی درج نشده است.

اتحادیه جهانی و مسئولان آن در نحوه برگزاری انتخابات فدراسیون در خرداد ماه دچار سوال و حساسیت شده‌ و بعد از انتخابات، این موضوع را با مسئولان کمیته ملی المپیک در میان گذاشتند. در جریان برگزاری المپیک 2020 توکیو نیز رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک با رئیس اتحادیه جهانی در این خصوص دیدار و گفت‌وگو کرد، اما ظاهرا اخبار خوبی از این دیدار به گوش نمی‌رسد. البته بعد از گذشت یک و ماه و نیم از این جلسه، هنوز چیزی از سوی مسئولان کمیته و فدراسیون عنوان نمی‌شود.

* چرا نمی‌توان اتحادیه جهانی را قانع کرد؟

موضوع چندان پیچیده نیست. اگر انتخابات بدون مشکل بوده و هیچ گونه تخلفی رخ نداده، مسئولان فدراسیون و کمیته ملی المپیک باید بتوانند اتحادیه جهانی را قانع و روشن کنند، اما آنچه که در ظاهر وجود دارد، عدم پذیرش این انتخابات از سوی مسئولان این اتحادیه است. به نظر می رسد فضا هنوز به این سمت نرفته که این سازمان بین المللی متقاعد شود که روند برگزاری انتخابات قانونی بوده است.

* سجادی ورود می‌کند؟

به نظر می‌رسد تا دیر نشده باید یک تصمیم منطقی گرفته شود. بحث تعلیق هم مطرح شده و اگر این اتفاق رخ دهد، دوچرخه سواری کشورمان که شرایط خوبی را سپری نمی‌کند، چندین سال دیگر عقب خواهد افتاد. انتظار از حمید سجادی به عنوان یک وزیر ورزشی که قوانین بین المللی را هم به خوبی می‌داند این است که تکلیف این فدراسیون را هرچه زودتر مشخص کند تا ورزشکاران این رشته بیش از این متضرر نشوند.

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

جریمه مالی تراکتور و پدیده/ 2 بازیکن محروم شدند

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از  سایت رسمی فدراسیون فوتبال، رای کمیته انضباطی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *