تسویه بدهی‌های فدراسیون پزشکی با آزمایشگاه‌ها و انجام تست دوپینگ طبق پروتکل

غلامرضا نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره اهدای خون جامعه ورزش، عنوان کرد: اهدای خون به خاطر مهم بودن این عنصر حیاتی باعث شد تا با هماهنگی سازمان انتقال خون برنامه امروز را تدارک ببینیم. استقبال خوبی هم در سراسر کشور از این برنامه انجام شد. تصمیم داریم این برنامه را در آینده هم انجام دهیم. با توجه به اینکه اربعین نزدیک است تصمیم گرفتیم مرحله اول را امروز انجام دهیم و مراحل بعد در طول سال انجام خواهد شد.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در پاسخ به این سوال که آیا آماری از نمونه‌های اخذ شده دوپینگ در المپیک و پارالمپیک دارید، خاطرنشان کرد: از بچه‌های خودمان آماری نداریم اما در مجموع بیش از ۴ هزار تست دوپینگ گرفته که ۶ نمونه مثبت شد‌. بچه‌های ما به خصوص آنهایی که روی سکو بودند تست دوپینگ دادند همچنین در زمان ورود به دهکده نیز از برخی ورزشکاران تست گرفته شد.

وی درباره اعزام ورزشکاران به مسابقات جهانی مانند کشتی و وزنه‌برداری و اینکه چگونه از آنها تست دوپینگ گرفته می‌شود، گفت: قبل از اعزام اجباری برای نمونه‌گیری نیست. ما پروتکلی داریم که براساس آن تست‌ ها اخذ می‌شود. این دو رشته چون مهم هستند معمولا تست می‌دهند اما اجباری نیست.

نوروزی همچنین از تسویه بدهی با آزمایشگاه‌های طرف قرارداد خبر داد و گفت که این کار ۲ روز است انجام شده است.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی درباره وضعیت آسیب دیده‌های المپیکی و جراحی آنها، یادآور شد:
عباسعلی و هادی‌پور زیر نظر فدراسیون پزشکی ورزشی جراحی کردند که دوره نقاهت را می‌گذرانند. عابدینی و حدادی هم نیازی به جراحی نداشتند.

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

اخطار سازمان لیگ: مدیران باشگاه نفت مسجدسلیمان حق امضا ندارند+تصویرنامه

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ فوتبال با ارسال نامه‌ای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *