اظهارات رئیسی در سازمان ملل فشرده مطالبات به حق ملت ایران بود

محمد عباس‌زاده مشکینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به سخنرانی ویدئو کنفرانسی آیت‌الله رئیسی در هفتاد و ششمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار داشت: صحبت‌های آیت‌الله رئیسی فشرده تمام مطالبات به حق ملت بزرگ ایران به ویژه در طول 8 سال گذشته بوده است.

وی افزود: سخنرانی رئیس‌جمهور هم به مباحث انتقادی علیه نظام سلطه بود و هم شکست تحریم‌ها را نشان داد ضمن اینکه آیت‌الله رئیسی اشاره‌ای هم به مطالبات ملت ایران داشتند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: ملت ایران در سال 57 برای رسیدن به استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی قیام کرده و هزینه‌های سنگینی داد اما غربی‌ها شدیدترین توطئه‌ها جنایت‌ها و فشارها، جنگ‌، ترور و تحریم را به ملت بزرگ ایران تحمیل کردند در حالی که جرم این ملت فقط استقلال‌خواهی،‌آزادی‌خواهی و رهایی از استبداد، دیکتاتوری و رژیم قرون وسطایی سلطنتی بوده است.

عباس‌زاده مشکینی گفت: متأسفانه ما در منطقه همچنان شاهد استقرار برخی رژیم‌های قرون وسطیی و سلطنتی هستیم که نمونه آن وجود دارد و غربی‌ها هم از آنها حمایت می‌کنند.

وی گفت:‌ تریبون سازمان ملل بهترین محل برای اظهارنظر رئیس‌جمهور ایران است و آیت‌الله رئیسی به خوبی مواضع ملت بزرگ ایران را تبیین کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران در برجام یک بار دیگر فراتر از پروتکل‌های آژانس‌بین‌المللی اتمی و پادمان‌های آن تعهداتی را پذیرفت و به این بهانه که برخی‌ها به دنبال اعتمادسازی بودند و هرگونه اطلاعاتی را درخواست کردند و دسترسی‌های فراپروتکلی و فراپادمانی مطالبه کردند به آنها داده شد اما در نهایت به جای آنکه غربی‌ها به تعهدات خود عمل کنند متأسفانه تحریم‌های تحمیلی روز به روز قوی‌تر شده و مستحکم‌تر شد.

وی افزود: نمایندگان مجلس یازدهم در آذر سال گذشته تصمیم گرفتند که سیاست‌ منفعلانه دولت سابق را تغییر دهند و با تصویب قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران تصمیم گرفتند که اگر غربی‌ها به تعهدات خود عمل نکنند جمهوری اسلامی ایران تعهدات برجامی خود را معلق کند.

عباس‌زاده مشکینی گفت: هدف اصلی قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها محقق شده و غربی‌ها برای مذاکره پا پیش گذاشته و درخواست دادند اما هم اکنون به نظر می‌رسد آنها به دنبال فرسایشی کردن مذاکرات هستند غافل از اینکه جمهوری اسلامی ایارن راه خود را پیدا کرده است و ملت هم پشتیبان آن است زیرا اداره کشور و مدیریت کشور با اتکا به ظرفیت‌های داخلی است.

وی گفت:‌ برجام و ارتباط با غرب برای ما به یک اولویت فرعی تبدیل شده است و خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران توازن در سیاست خارجی را به شکل بسیار خوبی طراحی کرده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد:‌ بایستی سال‌های گذشته مواضعی نظیر مواضع اعلامی آیت‌الله رئیسی در سازمان ملل از زبان رئیس‌جمهور سابق بیان می‌شد چرا که رئیس‌جمهور سخنگوی ملت بزرگ ایران است و جهانیان آن را می‌شنیدند اما خوشبختانه این اتفاق بعد از گذشت 8 سال و از لسان گویا و قاطع آیت‌الله رئیسی به گوش جهانیان رسید.

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

هیچ درخواست افزایش قیمتی تا پایان سال در ستاد تنظیم بازار بررسی نمی‌شود

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور ظهر امروز(چهارشنبه) در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *