تانک روسی به دنبال ثبت رکورد ستاره افسانه‌ای/ گلیج هم فراموش نشد!

به گزارش خبرگزاری فارس، اتحادیه جهانی کشتی در ادامه تحلیل اوزان حاضر در مسابقات جهانی نروژ به بررسی اوزان ۷۰ و ۹۷ کیلوگرم آزاد پرداخت و نوشت: پس از کسب دومین مدال طلای المپیک در ماه گذشته در ژاپن توسط عبدالرشید سعداللهیف از روسیه، توسط رسانه‌های محلی در مورد انتقال احتمالی او به MMA صحبت‌هایی مطرح شد اما تانک روسی در گفت‌ وگویی این موضوع را تکذیب و اعلام کرد که هرگز چنین قصدی ندارد و حتی به آن فکر نمی‌کند.

سعداللهیف از زمانی که در بازی‌های المپیک ریو برای اولین بار در ۲۰ سالگی به طلای المپیک رسید در رقابت‌های بعدی ورزشی با شکوهتر از قبل رقابت کرد. این کشتی‌گیر که “تانک روسی” نامیده می‌شود در وزن ۹۷ کیلوگرم در اسلو روی تشک خواهد رفت تا پنجمین عنوان متوالی جهان را کسب کند اما در این راه او رقیب مهم دیگری به نام کایل اسنایدر از آمریکا را پیش رو دارد.

سرشاخ دو غول بزرگ جهان “اسنایدرلف” نامگذاری شده که برای سومین بار در المپیک توکیو انجام شد و نماینده روسیه با برتری ۶ بر ۳ عنوان قهرمانی را کسب کرد.

این ۲ کشتی‌گیر که تنها با فاصله ۶ ماه از هم به دنیا آمده‌اند، عنوان قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۵ و طلای المپیک در ریو را در اوزان مختلف پیگیری کردند.

در مصاحبه سعداللهیف با ورزش یاکوتیا اشاره شد که اگر او هر ۳ عنوان قهرمانی جهان را در چرخه المپیک کسب کند، سپس طلای المپیک ۲۰۲۴ پاریس را بگیرد، رکورد الکساندر مدود ستاره افسانه‌ای شوروی را با ۱۰ عنوان جهانی و المپیک را به دست خواهد آورد.

تانک روسی در این باره گفت: ما کار خواهیم کرد. اگر سلامتی من اجازه دهد سعی می‌کنم مسابقات جهانی را از دست ندهم. همه جا مبارزه خواهم کرد و آنچه را که به من بستگی دارد انجام خواهم داد.

 

در وزن ۹۷ کیلوگرم نباید قهرمانان دیگر لا نادیده گرفت؛ آبراهام کونیدو ورزشکار کوبایی‌الاصل ایتالیا که با شکست مقابل اسنایدر در المپیک برنز گرفت. او سومی قهرمانی اروپا در سال ۲۰۲۰ را نیز در کارنامه دارد.

آلبرت ساریتوف که مدال برنز وزن ۸۶ کیلوگرم در المپیک ریو را کسب کرده در المپیک توکیو همان دور نخست مغلوب کونیدو شد. وی حالا به دنبال جبران در مسابقات جهانی نروژ است. ۴ کشتی‌گیر دیگر در مرحله یک چهارم می‌توانند اودیکادزه دارنده مدال برنز جهان، نوروف دارنده مدال برنز جهان، آلیشر یرگالی دارنده مدال نقره آسیا و سلیمان کارادنیز دارنده مدال نقره قهرمانی اروپا اشاره کرد. در این بین نباید مجتبی گلیج قهرمان آسیا و قهرمان زیر ۲۳ سال جهان را نادیده گرفت.

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

پایان دور دوم لیگ تنیس روی مز بانوان با صدرنشینی شهرداری شهر بابک

به گزارش خبرگزاری فارس، در پایان دور دوم رقابت‌های لیگ تنیس روی میز بانوان به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *