داورزنی: با تاکید رهبری به مربی ایرانی اعتماد کردیم/ در قهرمانی جهان هم از کادر وطنی استفاده می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری فارس، درباره قهرمانی تیم ملی والیبال کشورمان در رقابت‌های قهرمانی آسیا اظهار داشت: در فرآیند رشد والیبال کشور حضور مربیان خارجی همچون ولاسکو نقش مهمی داشت. خیلی از جوانان گذشته ما در کنار این مربیان تجربه کسب کردند. این باعث شد تا در رده های مختلف سنی از کادری ایرانی استفاده کنیم. تصمیمی که برای بزرگسالان گرفته شد همزمان با تصمیمی بود که برای المپیک گرفتیم.

وی افزود: در جلسات کارشناسی که در فدراسیون داشتیم این بحث مطرح بود که آیا تیم ملی که به المپیک می‌رود همان تیم برای آسیا برود یا نه؟ از این فرصت استفاده کرده و یک پوست اندازی جدی انجام دادیم. معدل سن بازیکنان را کم و معدل قد آنان را بالا بردیم. در فروردین ماه بود که با توجه به بررسی هایی که انجام دادیم هم به بازیکنانی که قرار بود از تیم ملی ملحق شوند و به آسیا بروند و هم به جوانانی که در سال ۲۰۱۹ با کادر ایرانی قهرمان شدند اعتماد و در همان مقطع عطایی را برای سرمربی گری تیم ملی انتخاب کردیم.

رئیس فدراسیون والیبال خاطرنشان کرد: اگر با مربی ایرانی به المپیک می‌رفتیم و نتیجه نمی‌گرفتیم باعث سلب اعتماد و رفتن به سمت مربیان خارجی می‌شد. در همان جلسات صحبت کردیم که المپیک را با مربی خارجی رفته و فرصتی فراهم نماییم تا با کادری ایرانی به سراغ جام ملت ها برویم. بعد از مسابقات قهرمانی جوانان و در دیداری که با مقام معظم رهبری داشتیم، ایشان موضوع توجه و اعتماد به مربی داخلی را تاکید کردند. برای همین فرصتی فراهم شد تا مقتدرانه در ژاپن پیروز شویم.

داورزنی تصریح کرد: ژاپن هم برایش خیلی مهم بود تا قهرمان شود ولی جوانان این مرز و بوم ثابت کردند که هم ارزشمندند و هم می‌شود روی آن‌ها سرمایه گذاری کرد. در حال حاضر هم نوجوانان ما سوم جهان شدند. از طرفی در هر گوشه از کشور استعدادهای مختلفی داریم و در حال کشف کردن بهترین‌ها در رده های سنی پایین تر هستیم که مرتب پشتوانه داشته باشیم. 

وی درباره برنامه فدراسیون برای استفاده از مربیان داخلی در بازی‌های آتی افزود: قطعا این مسابقات سنگ محکی بود که بتوانیم وضعیت مربیان وطنی را در این سطح بررسی کنیم. در هفته های آتی جلسات کارشناسی خواهیم داشت ولی به احتمال زیاد این شرایط را فراهم خواهیم کرد تا برای مسابقات لیگ و قهرمانی جهان سال آینده از کادر ایرانی استفاده کنیم. 

رئیس فدراسیون والیبال که در برنامه صبح و ورزش گفت و گو می کرد، خاطرنشان کرد: در سال ۲۰۱۱ با ولاسکو برای اولین بار قهرمان آسیا شدیم. این تیمی بود که در المپیک ۳ الی ۴ بازیکن آن بودند. در این مسابقات ترکیب تیم کاملا جوان شده بود. بلندقدترین و جوان ترین تیم رقابت‌های قهرمانی آسیا بودیم. امیدواری ما هم برای کسب قهرمانی جهان و المپیک بیشتر شد. این تیم قطعا با کسب تجارب بیشتر و رفع نواقص خود جزء بهترین ها خواهد بود. 

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

لیگ ستارگان قطر|توقف الریان مقابل الخور با خلیل زاده

به گزارش خبرگزاری فارس، از هفته پانزدهم رقابت های لیگ ستارگان قطر، الریان میهمان الخور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *