با یگان ویژه؛ از استقرار در مراکز واکسیناسیون تا آمادگی برای اعزام تیم‌های سیار به مناطق صعب‌العبور+ عکس و فیلم

سردار حسن کرمی فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس با تشریح اقدامات ماموران و کارکنان بهداری یگان ویژه در امر واکسیناسیون سراسری کرونا اظهار داشت: از ابتدای شهریور تاکنون کارکنان بهداری یگان ویژه با استقرار در مرکز واکسیناسیون خودرویی در ضلع جنوبی حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی ۵۶ هزار دز واکسن کرونا به مراجعان تزریق کرده اند.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا با بیان این مطلب که «گروه جهادی شهید رضا صیادی» مستقر در حرم حضرت عبدالعظیم به صورت شبانه روزی کار واکسیناسیون کرونا را برعهده دارد از افتتاح یک مرکز جدید در ابتدای اتوبان آزادگان و فعالیت ماموران یگان ویژه در آن خبر داد و گفت: در این مرکز نیز که همه روزه تا ساعت ۲۱ فعال است تاکنون ۳۶۰۰ دوز واکسن تزریق شده است.

وی به استقرار مراکز واکسیناسیون یگان ویژه در سایر استان‌ها اشاره و بیان داشت: همکاران ما در هفت مرکز استان دیگر اعم از شیراز، اصفهان، اهواز ، گرگان ، یزد و بجنورد و قم فعال هستند؛ اگر چه در تلاش هستیم که تا آخر شهریور با هماهنگی وزارت بهداشت و درمان تعداد مراکز را به 15 مرکز افزایش دهیم.

فرمانده یگان های ویژه ناجا اعلام کرد: تیم بهداری یگان ویژه آمادگی دارد تا تیم‌های سیار واکسیناسیون را برای پوشش مناطق محروم، صعب العبور و حاشیه شهرها راه اندازی کند.

سردار کرمی در پاسخ به دیگر پرسش فارس در خصوص تعداد نیروهای بکارگیری شده در امر واکسیناسیون سراسری و ساعت فعالیت مراکز تحت پوشش اظهار داشت: تعداد نیروهای به کارگیری شده بستگی به حجم مراجعه کنندگان دارد که بطور میانگین از 10 الی 15 نفر متغیر است؛ همچنین مراکز واکسیناسیون از ساعت 7 تا 20 فعال هستند.

وی خاطرنشان کرد: نیروهایی که برای واکسیناسیون در مراکز واکسیناسیون مستقر هستند همگی نیروهای تخصصی و آموزش دیده جمعی بهداری یگان ویژه اعم از پزشک، بهیار و پرستار بوده که تعدادی از این افراد واکسن تزریق کرده و تعدادی هم انجام خدمات رفاهی و نظم‌دهی به مراکز را برعهده دارند.

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

آخرین وضعیت رنگبندی کرونایی کشور/ رنگ قرمز به نقشه ایران بازگشت

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی آخرین رنگبندی کرونایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *