آخرین خبرها

اربعین نماد اقتدار شیعیان است/ لزوم رعایت دستور‌العمل‌ها در اربعین

رحمت الله فیروزی پوربادی نماینده نماینده مردم نطنز، بادرود و قمصر و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس درباره مراسم پیاده روی اربعین گفت: ما به قوانینی که نظام جمهوری اسلامی برای حضور در پیاده‌روی اربعین وضع می‌کند عمل می‌کنیم و هر تلاشی که برای اربعین انجام بدهند حتماً مورد حمایت مجلس هم خواهد بود.

اربعین نماد دیپلماسی عمومی و عاملی برای تقویت روابط میان ایران و عراق است

فیروزی اربعین را نماد اقتدار شیعیان در جهان دانست و گفت: این مراسم با شکوه به عنوان یکی از مصادیق دیپلماسی عمومی و افزایش روابط میان ایران و عراق، است که باید از این فرصت خدادادی به خوبی استفاده کنیم.

زیارت اربعین باید با رعایت پروتکل‌ها باشد تا مشکلی برای زائران بوجود نیاید

وی ادامه داد: البته اینها به این شرط است که موقعیت مهیا باشد هم به لحاظ ویزا و هم حمل و نقل مشکلی نباشد و در واقع تا جایی که می‌شود، البته با رعایت پروتکل‌ها، یعنی نباید زیارت باعث شود که مشکلاتی برای زائرین به وجود بیاید.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: امیدواریم که بستری فراهم شود که علاقه‌مندان و کسانی که بخواهند در پیاده‌روی اربعین حضور داشته باشند این موضوع برای آنها مهیا باشد و البته دستورالعمل‌ها هم رعایت شود و امکاناتی که مورد نیاز است هم تأمین ‌شود.

در شرایط کرونا نباید مشوق مردم باشیم

این نماینده مجلس بیان کرد: در حال حاضر که بحث کرونا مطرح است ما نباید مشوق‌ حضور مردم باشیم تا جان انسان‌ها در معرض خطر قرار نگیرد.

اربعین نماد اقتدار و به نوعی مانور قدرت شیعیان است

وی تأکید کرد: مراسم پیاده‌روی اربعین به عنوان نماد اقتدار و به نوعی مانور قدرت کشورهای اسلامی و به خصوص شیعیان مطرح بوده و هست و جمهوری اسلامی ایران هم در این مدت همواره در راستای تقویت این مهم گام برداشته است.

فیروزی پوربادی در پایان خاطرنشان کرد: حتما این مراسم در سال‌های اخیر نقش موثری در افزایش روابط میان ملت‌های ایران و عراق و البته همبستگی بیشتر میان آنها شده است.

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

مجموعه شعر «فقط او بخواند» نقد می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، مجموعه «فقط او بخواند» دارای ۵۰ غزل با ویژگی سبک شعری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *