ادامه روند کاهشی قیمت سیمان در بازار/نرخ سیمان به کمتر از 25 هزار تومان رسید

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، کاهش قیمت سیمان نخستین وعده وزیر صنعت بود که چند روز پس از رأی اعتماد مجلس محقق شد. رضا فاطمی امین در جلسه رأی اعتماد مجلس به نمایندگان وعده داده بود که قیمت سیمان در بازار کاهش یابد و شاهد کنار رفتن دلالان از این بازار باشیم.

بر این اساس، هفته گذشته قیمت سیمان در بورس کالا به 25 هزار تومان رسید و امروز نیز وزیر صنعت، معدن و تجارت از ادامه روند کاهشی قیمت این محصول خبر داد.

فاطمی امین در این مورد گفت: قیمت سیمان پاکتی به کمتر از 25 هزار تومان رسیده و قیمت سیمان فله نیز حدود 18 هزار تومان ارزان شده است.

وی با تاکید بر اینکه استان‌ها باید برای کاهش هر چه بیشتر قیمت سیمان به صورت ویژه پای کار بیایند، افزود: قیمت سیمان در بازار نسبت به هفته گذشته باز هم کمتر شده است.

وی خطاب به رؤسای سازمان‌های صمت و مدیران عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استانی گفت: تمامی فعالان صنعت سیمان مکلف به ثبت نام در سامانه جامع تجارت و ثبت اطلاعات خرید و فروش در سامانه افق هستند.

وی با بیان اینکه موضوع سیمان در قالب یک برنامه سه ماهه به صورت مداوم رصد و پایش خواهد شد، اضافه کرد: قیمت سیمان در بورس با اجرای این برنامه متعادل شد و قیمت سیمان در بازار نیز نسبت به هفته گذشته باز هم کمتر شد.

فاطمی امین با بیان اینکه به صورت کلان برای تعدیل قیمت سیمان به موفقیت‌های خوبی رسیده ایم، تصریح کرد: استان‌ها باید بیشتر از این پای کار بیایند و کار به صورت ویژه مورد توجه واقع شود.

وی با بیان اینکه عرضه سیمان در بورس تجربه خوبی بوده است، گفت: کارها باید با جدیت هر چه بیشتر دنبال شود و انتظار دارم تمامی پروژه‌ها از جمله 19 پروژه نظام توزیع و پوشش کالا در سامانه با قدرت ادامه یابد.

برخی کاربران سامانه «فارس من» با ثبت سوژه‌ای با عنوان «درخواست کاهش قیمت سیمان و مصالح ساختمانی» خواستار پیگیری این موضوع شدند.

انتهای پیام/بمنبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.