طلایی: کشتی گیر را نباید رها کرد/باشگاه استقلال مطالباتم را پرداخت نکرده است

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد طلایی در مورد عملکرد تیمش در مسابقات جهانی نوجوانان اظهار داشت: اواخر فروردین ماه بود که در رامسر مسابقات انتخابی برگزار شد و طبق هماهنگی با محسن کاوه مدیر تیم های ملی، اولین اردوی ما در ساوه تشکیل شد، 5-6 روز بعد از تشکیل اردو، مسابقات آسیایی لغو شد و به همین دلیل تمرین را تعطیل کردیم. ما در فاصله انتخابی تیم ملی تا جهانی مجارستان 4 مرحله اردوی 12 روزه در شهرستان ها داشتیم. باید به خاطر حضور تیم ملی بزرگسالان در المپیک که گل سرسبد کشتی است، همکاری می کردیم و اردوهای ما در ارومیه، کرمان و انزلی و سپس تهران برگزار شد و بدون هیچ مسابقه تدارکاتی به جهانی رفتیم.

وی ادامه داد: باوجود همه تلاشی که مدیر تیم های ملی انجام داد، حتی مسابقه تدارکاتی داخلی هم نداشتیم و خیلی از این بچه ها اولین مسابقه بین المللی شان بود و همین شرایط را سخت می کرد اما ما کادرفنی خیلی خوب و اخلاق مداری داشتیم و همه جوره تلاش کردند تا تا بچه ها را به شرایط جهانی برسانند. بعضی وزن ها نتوانستند و بعضی توانستند. ما سه طلا در این رقابت ها گرفتیم، درحالیکه تیم اول هم سه طلا گرفت.

طلایی در خصوص اینکه چرا کشتی ایران در رده های نوجوانان و جوانان می تواند حریفان آمریکا و روس را شکست دهد اما در بزرگسالان مقابل آنها شکست می خورد، گفت: کشتی باید در همه رده ها زنجیروار به هم متصل باشد. کشتی گیر را نباید رها کرد. کار خوبی است که کشتی گیران رده نوجوانان هم به اردوی بزرگسالان دعوت شدند. این یکدلی باید در کشتی پیاده شود، اگر جایی آسیب دیدیم از این نقطه بود که همدیگر را خوب حمایت نکردیم. 

وی درخصوص اینکه آیا بعد از جهانی نوجوانان با فدراسیون کشتی نشستی برای ادامه همکاری داشته است، تصریح کرد: بعد از جهانی چون المپیک بود خودم هم انتظاری نداشتم. بعد از المپیک هم حاشیه هایی که پیش آمد و عزل و نصبی در کادرفنی ایجاد شد، سه چهار روز پیش تماسی با هم داشتیم اما جلسه در رابطه با عملکرد نداشتیم که نقاط قوت و ضعف تیم چه بوده است. 

طلایی در مورد اینکه آیا ادامه همکاری اتفاق می افتد یا نه، افزود: شرایط اردویی پیش از جهانی را به خاطر المپیک قبول کرده بودم اما آن شرایط اصلا خوب نبود.

قهرمان سال 1997 جهان در این خصوص که در کشتی هیچ وقت دنبال اسم و پست نبوده، گفت: شرایط را باید دید، چطور است. یک زمانی آقای خادم بود و آن اعتماد وجود داشت، یک زمانی هم علیرضا دبیر که قبلا هم تیمی و هم دوره بودیم و همیشه احترام هم را داشتیم. شرایط مهیا باشد آدم خدمت می کند. غیر از این هم باشد باز آدم می تواند به کشتی خدمت کند.

مربی تیم استقلال در لیگ فصل گذشته در مورد مطالباتی که از این باشگاه داشت، عنوان کرد: مسئولان استقلال از دید خودشان یک سری مسائل داشتند که حق هم داشتند، آدم باید از چند طرف موضوع را تجزیه و تحلیل کند. من در آن وقت بیمار بودم و از اتفاقات خبر نداشتم. دیدم کشتی دارد آسیب می بیند و همکاری کردم. با بچه ها صحبت کردم، با سرمربی تماس برقرار شد و نشد صحبت کنیم. من هم از همه جا بی خبر از بچه ها خواستم کشتی بگیرند. آن مسائل پیش آمد و بعد کمیته انضباطی ورود کرد. استقلال حق بچه ها را نخورد، من هنوز پولم را نگرفته ام اما گفته اند که پرداختش می کنند.

طلایی که میهمان برنامه امروز (27 شهریورماه) دایره طلایی بود، گفت: درستکار از دوستان خیلی خوب ماست، از کشتی هم دور نبوده، در مورد باقی نفرات هم که باعث خوشحالی است مربیان جدید به تیم ملی تزریق شده اند. کشتی بعد از المپیک با کادرفنی جدید و حرف جدید به راهش ادامه می دهد. به نظر من همیشه باید یک سیستم باشد، همان سیستم ادامه پیدا کرده و سلیقه ها  مسیر را کج نکند.

طلایی در مورد اینکه آیا یک روز در کشتی ایران بزرگان زیر یک سقف جمع خواهند شد، تصریح کرد: من هم امیدوارم این روز را بیینم، حیف است غیر از این باشد. چه آدم هایی با چه سبک هایی داشتیم. امامعلی حبیبی و عبدالله موحد زمانی که دوران طلایی شان بود باید به کشتی اضافه می شدند که نشدند و بار چند نسل را منصور برزگر به دوش کشید. شما نگاه کنید در کشتی روسیه و آمریکا همه کنار هم با مدیریت خاصی کار می کنند.

سرمربی تیم ملی نوجوانان رحمان عموزاد را یکی از شجاع ترین کشتی گیران دانست و گفت: من مجید ترکان را خیلی دوست دارم، او الگوی فنی من بوده، زمانی که مدیر تیم های پایه بود، رحمان عموزاد و امیرحسین زارع را دیده بودم که او از آنها تعریف می کرد. عموزاد کشتی گیر جسوری است. حسن یزدانی هم در نوجوانی خیلی جسور بود. اینها وقتی چنین روحیه ای دارند در اردوها پیشرفت می کنند.

طلایی در خصوص کامران قاسمپور نیز ادامه داد: کامران زمان حسن یزدانی به عنوان استعداد به اردوی نوجوانان دعوت شد و بعد در شهرش آسیب دید. در جوانان او و ارشک محبی و مجتی گلیج را داشتیم که هر کدام آنها به مسابقه می رفتند قهرمان جهان می شدند.

طلایی در خصوص انتخاب حمید سجادی به عنوان وزیر ورزش نیز گفت: او چهره ای کاملا ورزشی است، ضمن اینکه ما در قهرمانان کشتی هم چهره هایی را داریم که قابلیت و توان وزیر شدن را دارند.
انتهای پیام/منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.