دعوت از رئیس‌جمهور برای حضور در دانشگاه‌ تهران به‌مناسبت آیین بازگشایی دانشگاه‌ها

به گزارش خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران طی نامه‌ای با انتقاد از رویکرد دولت گذشته در برخورد با دانشگاه و دانشجو از آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور برای حضور در آیین بازگشایی دانشگاه ها در دانشگاه تهران، دعوت کرد.

در این نامه آمده است:

بسم اللّه الرحمن الرحیم

 « البتّه حضور در میان مردم -که سابقه‌ی این کار را هم ایشان دارند- نباید افراد را از ارتباط با نخبگان غافل کند. ارتباط با نخبگان هم در جای خود یک حرکت بسیار لازم و مفید است؛ تبادل نظر با نخبگان، و استفاده‌ی از نظر نخبگان.»

(بیانات امام خامنه ای مدظله العالی در مراسم تنفیذ حکم سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران)

حضرت آیت الله سید ابراهیم رئیسی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

با توجه به روی کار آمدن دولتی مردمی و رویش مجدد بذرهای امید در دل اقشار مختلف مردم، بر آن شدیم به عنوان جمعی از فعالین دانشجویی دغدغه مند،  نکاتی مهم را با شما در میان بگذاریم و  گزارشی دردمندانه از فضای دانشگاهی و نخبگانی را به اطلاع شما برسانیم.

چند سال است که جامعه دانشگاهی از پشت آکواریوم خودساخته دولتمردان نظاره گر بازگشایی دانشگاه و آغاز سال تحصیلی است و فاصله بین دانشجو و دولت مشهود است. دانشجویی که طبق فرموده مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  پیشگام خواص و لوکوموتیو حرکت کشور است و قطعا شما از جایگاه دانشجو و نخبگان و ظرفیت عظیم آن ها برای کشور مطلع هستید.

این فضای ساختگی بین دولت و جامعه دانشگاهی مانع از ارتباط و فعالیت سازنده ، ابراز وجود و اظهار نظر قشر دانشجو و تشکل های دانشجویی شده است و امید داریم که این فضا با حضور شما در دانشگاه شکسته شود.

دانشگاه  طبق تاکیدات امام رحمه الله علیه و فرمایشات مقام معظم رهبری باید به سمت اسلامی شدن حرکت کند اما ما تلاش و مجاهدتی از سوی دولت قبل ندیدیم که دانشگاه را به اسلامی شدن نزدیک کند و این از بزرگترین دردهای ما بوده و هست و البته آرمانی است که از آن کوتاه نخواهیم آمد.

حال که با روی کار آمدن دولت جنابعالی، بارقه های امید در جامعه نخبگانی کشور ایجاد شده، قصد کردیم از شما برای حضور در آیین بازگشایی دانشگاه ها در بزرگترین دانشگاه کشور،دعوت به عمل آوریم. 

با توجه به شناختی که از جنابعالی و سوابق تان داریم، امیدواریم این حضور، مواجهه ای حقیقی و به دور از تصنع و تشریفات بوده و بدینوسیله آراء و نظرات جامعه نخبگانی به سمع و نظر شما برسد و در هدایت کشور به سوی قله های موفقیت و زمینه سازی برای نیل به تمدن اسلامی، مثمر ثمر واقع گردد.

از خداوند متعال برای شما عزت و سربلندی و توفیق روزافزون در انجام وظیفه و خدمت به مردم شریف ایران را خواستاریم.

و الحمدلله رب العالمین

انتهای پیام/منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.