چرا 60 صرافی ارز مجازی در کره جنوبی تعطیل می‌شود؟/پای FIU در میان است

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از رویترز، 60 صرافی ارز مجازی در کره‌جنوبی باید به سرعت به مشتریان خود اعلام کنند، از نیمه  امشب فعالیت آنها متوقف خواهد شد.

این صرافی‌ها برای آنکه بتوانند فعالیت خود را مجدداً از سر گیرند، باید در FIU یا واحد اطلاعات مالی کره ثبت‌نام کرده و از سازمان‌  امنیت اینترنت این کشور مجوز ایمنی دریافت کنند.

این صرافی‌ها همچنین باید با بانک‌ها وارد همکاری شده تا این اطمینان حاصل شود با حساب‌های واقعی در حال معامله هستند. صرافی‌های ارزهای مجازی که تا روز 24 سپتامبر این کارها را انجام ندهند تا زمان اجرای آنها تعطیل خواهند بود و صرافی‌هایی که این کارها را انجام داده اما هنوز به بانک‌ها متصل نشده‌اند از معامله به وون کره‌جنوبی محروم خواهند بود.

کمیسیون خدمات مالی کره‌جنوبی اوایل این هفته گفته بود که اکثر یا همه صرافی‌های ارزهای مجازی در کره باید تعطیل شوند و این مسأله را به مشتریان خود اطلاع دهند تا این مشتریان بتوانند در صورت نیاز پول خود را بیرون بکشند.

از کل صرافی‌های ارزهای مجازی کره پیش‌بینی می‌شود، فعالیت 40 صرافی به طول کامل متوقف شود و 28 صرافی دیگر که گفته می‌شود، برای دریافت مجوزها اقدام کرده، اما به بانک‌ها متصل نشده‌اند، نیز تعلیق خواهد شد.

گفته می‌شود تا الان فقط 4 صرافی در کره همه اقدامات لازم برای ادامه فعالیت خود را انجام داده و می‌توانند به کار خود ادامه دهند.

برخی از این صرافی‌ها هم گفته‌اند که به خاطر عدم اتصال به بانک‌ها به معامله به ارزی غیر از وون کره ادامه خواهند داد.

انتهای پیام/بمنبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.