یوسفی: اسم حریفان جهانی برایم مهم نیست/کشتی در ایران مظلوم است

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، با مثبت شدن تست کرونای امین میرزازاده فرنگی‌کار سنگین‌وزن کشورمان تغییراتی در این وزن برای حضور در مسابقات جهانی نروژ ایجاد شد.

بر اساس اعلام محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی، علی اکبر یوسفی که سابقه حضور در مسابقات جوانان و امیدهای جهان را دارد در این وزن دوبنده تیم ملی را خواهد پوشید.

علی‌اکبر یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: امین میرزازاده سرماخوردگی کوچکی داشت، زمانی که من از صربستان برگشتم محمد بنا مرا در اردو نگه داشت. بعد از اینکه تست کرونای میرزاده مثبت شد، قرار شد من به مسابقات جهانی اعزام شوم، امیدوارم که بتوانم در این رقابت‌ها بهترین کشتی‌هایم را بگیرم.

دارنده مدال طلای آسیا در وزن ۱۳۰ کیلوگرم در خصوص حریفان جهانی‌اش، خاطرنشان کرد: رضا کایالپ از ترکیه و سرگی سیمونوف از روسیه چند سالی است که در این وزن کشتی می‌گیرند که کشتی‌گیران شناخته شده‌ای هستند. در مسابقات صربستان دو کشتی گیر روس را بردم امیدوارم در مسابقات جهانی هم بهترین نتایج را بگیرم.

یوسفی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه در مسابقات جهانی کشتی‌گیران مدال‌آور المپیک هم هستند این موضوع را چطور ارزیابی می‌کنی؟ گفت: من کلا آدم استرسی نیستم؛ در امیدها، جوانان و همینطور بزرگسالان کشتی گرفتم. دو تورنمنت آسیایی در رده سنی بزرگسالان رفتم، برای من فرقی ندارد حریفم چه کسی باشد، هر کسی باشد کشتی می‌گیرم. اسم افراد برای مهم نیست مهم این است که بتوانم مسابقات را ببرم.

دارنده مدال طلای زیر ۲۳ سال جهان در سال ۲۰۱۹ ادامه داد: مردم همیشه به کشتی لطف داشتند و به ما انرژی مثبت می‌فرستند. آنها به من و امثال من انرژی خوبی می‌دهند و امیدوارم که بتوانیم در مسابقات جهانی جواب محبت‌های آنها را بدهیم.

یوسفی همچنین درباره حضورش در لیگ کشتی عنوان کرد: من امسال برای فولاد ذوب آمل کشتی می‌گیرم که سه چهار روز پیش قراردادم را امضا کردم اما این نکته را بگویم کشتی همیشه رشته مظلومی در کشور ماست و معمولاً قراردادها در این رشته در مقایسه با سایر رشته‌ها زیاد نیست. امیدوارم که اسپانسرها حمایت خوبی از کشتی داشته باشند.

انتهای پیام/منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.