مجلس پیگیر مکانیزه شدن تجهیزات ثبت تخلفات رانندگی از سوی پلیس راهور

محمد صالح جوکار رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح جزئیات نشست این کمیسیون اظهار داشت: در جلسه کمیسیون امور داخلی کشور رئیس پلیس راهنمایی رانندگی و معاون حقوقی وی حضور داشتند بررسی تمدید تبصره های یک و دو قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در دستور کار بود این در حالی است که این قانون ۱۰ سال است که به صورت آزمایشی اجرا می شد.

وی افزود: لازم است برای تشخیص جرایم رانندگی از فناوری های نوین استفاده شده و دوربین ها به صورت منظم در سطح شهر به کار گرفته شود تا از نیروی انسانی کمتری در قالب پلیس راهنمایی و رانندگی در سطح شهر استفاده شود. تصمیم گیری در خصوص نحوه تمدید اجرای آزمایشی این قانون به نشست بعد موکول شد.

رئیس کمیسیون امور د اخلی کشور و شوراها تصریح کرد: قرار شد در جلسه ای با حضور وزرای کشور، راه و مسئولان سازمان برنامه و بودجه که این سال ها برای مکانیزه شدن تجهیزات پلیس راهنمایی و رانندگی، اعتبار دریافت کرده اند، مشخص شود که این بودجه ها راکجا هزینه کرده اند.

جوکار گفت: همچنین طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراهای اسلامی کشور مطرح شد و بحث و بررسی درباره نظارت و اجرای انتخابات صورت گرفت که ادامه آن به جلسه آتی موکول شد.

انتهای پیام/ منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.