طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار موجب اشتغال و رونق نخواهد شد

به گزارش خبرنگار پارلمانی، حجت‌اسلام سید کاظم موسوی نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس امروز (چهارشنبه 24 شهریور) در جلسه علنی مجلس و در جریان بررسی گزارش کمیسیون جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل چهل و چهارم قانون اساسی به مجلس شورای اسلامی در مورد طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار به عنوان مخالف این طرح اظهار داشت: این طرح نیاز به بررسی بیشتری دارد و باید به کمیسیون تخصصی ارجاع شود ضمن اینکه مغایر با اصل 75 قانون اساسی است و برای دولت بار مالی دارد. 

وی گفت: سردفتری و وکالت دو حرفه تخصصی است که ارتباط مستقیمی با جان، مال و نوامیس مردم دارد؛ منصب‌ها هم از طریق آزمون انجام می‌شود، چرا که مسئولان دفاتر اسناد رسمی افراد شریفی هستند که برای پیگیری امورات قضائی مردم فعالیت می‌کنند.

موسوی خاطرنشان کرد: حدود 9 هزار نفر در کشور دفتر اسناد رسمی دارند و جایگاه حقوقی آنها همانند مشاغل آزاد است. 

وی تصریح کرد: نباید موجب جعل بیشتر اسناد شویم، زیرا افزایش تعداد دفاتر اسناد رسمی موجب اشتغال و رونق بیشتر نخواهد شد بلکه حقوق بیکاری کارکنان دفاتر بر گردن سازمان تأمین اجتماعی خواهد افتاد و 18 هزار نفر بیکار می‌شوند. همچنین صندوق بازنشستگی کشوری هم دچار بحران و ورشکستگی می‌شود.

وی گفت: سردفتری تجارت و رقابت نیست، این در حالی است که وکالت و سردفتری زیرنظر حاکمیت انجام می‌شود و برای اخذ مرخصی دفاتر اسناد رسمی، ادارات ثبت مناطق باید مجوز دهند. 

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

وزیر کشور: دفاع مقدس تبلور تمام عیار افتخارات جمهوری اسلامی ایران است

به گزارش خبرگزاری فارس، احمد وحیدی وزیر کشور در پیامی ضمن تبریک فرارسیدن هفته دفاع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *