سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس: در جریان سفر گروسی به ایران تصمیمی مغایر قانون اخذ نشده است

محمود عباس زاده مشکینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ اظهار داشت: ما در جریان سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بودیم و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم از سفر اطلاع داشت.

وی افزود: در نشست اخیر کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز وزیر امور خارجه مواردی را درباره این سفر به اعضای کمیسیون گزارش داد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس مجلس هم در جلسه غیر علنی روز گذشته مجلس درباره محتوا و هدف سفر گروسی به ایران صحبت کرد و موارد لازم را به اظلاع نمایندگان رساند.

عباس زاده ادامه داد: آنچه که مسلم است این است که چیزی بر خلاف قانون اقدام راهبردی و صیانت از منافع ملی اتفاق نیفتاده و دولت دقیقا به قانون عمل کرده است.

وی در همین راستا بیان کرد: آقای امیرعبداللهیان هم روز گذشته به این نکته اشاره کرد که موارد خلاف قانون اتفاق نیفتاده است و به قانون عمل شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سوءتفاهمی که به نقل از وزیر امور خارجه قبلا منتشر شده بود مبنی بر اینکه این قانون دست ما را بسته، روز گذشته در کمیسیون امنیت ملی مجلس توسط امیرعبداللهیان تکذیب شده و مشخص شد سوءتفاهم گوینده بوده است.

عباس زاده در بیان جزئیات و هدف سفر گروسی به ایران گفت: ظاهرا رئیس سازمان انرژی اتمی از وی برای حضور در ایران دعوت کرده و با توجه به اینکه نشست شورای حکام را در پیش داریم، برای اینکه گروسی بتواند گزارشی آماده کند سفری به ایران داشته و در بیانیه مشترک درباره آنچه که تصمیم گرفته شد و صحبت لازم ارائه شده است.

وی در خاتمه عنوان کرد که آنچه که اتفاق افتاده به نفع منافع ملی و صنعت هسته ای ما بوده و مغایر قانون تصمیمی اخذ نشده است.

انتهای پیام/منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.