روایت آماری از رفت و برگشت فیروز کریمی در تراکتور

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تیم فوتبال تراکتور شب گذشته در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف النصر رفت و در نهایت با شکست یک بر صفر مقابل این تیم عربستانی از صعود به مرحله بعدی ناکام ماند.

با توجه به اتفاقاتی که برای تراکتوری‌ها پس از اتمام لیگ برتر پیش آمد، شاید باخت به تیم متمول سعودی قبل از شروع این مسابقه دور از ذهن نبود اما در شرایطی که این تیم پس از انتخاب فیروز کریمی به عنوان سرمربی فقط سه جلسه تمرین کرده و با 16 بازیکن راهی قطر شده بود، نمی‌توان عملکرد سرخ‌پوشان را در بازی با یکی از چهار تیم برتر فصل قبل لیگ قهرمانان که البته با جذب بازیکنان چندین میلیون دلاری نسبت به قبل تقویت شده، ناامیدکننده تعبیر کرد.

یکی از نکات قابل توجه در روزهای اخیر کاهش حاشیه‌های تراکتور با بازگشت مجدد کریمی است. این مربی فصل گذشته در شش بازی تراکتور آماری را ثبت کرد که در جدول زیر می‌بینید.

نتایج  تراکتور با سرمربیگری کریمی آمار کریمی با تراکتور در لیگ برتر
تراکتور یک- ذوب آهن صفر  6 بازی
استقلال دو- تراکتور یک 4 برد 
تراکتور یک – گل‌ گهر صفر 2 باخت 
آلومینیوم یک- تراکتور سه 12 امتیاز
پرسپولیس سه- تراکتور یک میانگین 2 امتیاز در هر بازی
تراکتور پنج- سایپا یک قرار گرفتن در رتبه چهارم جدول

مسئولان تراکتور فقط دو روز پس از آخرین دیدار این تیم در بیستمین دوره لیگ برتر، در شرایطی که کریمی به جز دو شکست برابر سرخابی‌های پایتخت، با کسب نتایجی خوب توانست این تیم را بالاتر از گل‌ گهر و فولاد در رده چهارم لیگ برتر قرار بدهد، تصمیم به تغییر سرمربی خود گرفته و فراز کمالوند را به عنوان جانشین انتخاب کردند. در حدود 40 روز فعالیت کمالوند اتفاقات و حواشی زیادی رخ داد و بسیاری از نفرات تاثیرگذار تراکتور جدا شدند. 

فیروز کریمی که تخصص بالایی در کارهای روحی دارد، یکی از دلایل عملکرد به نسبت مطلوب جوان‌های تراکتور در بازی با تیم مدعی النصر، این بوده که این مربی آنها را از لحاظ روحی به آمادگی لازم رسانده است. در چنین شرایطی مسئولان تراکتور باید پاسخگوی تصمیم عجیب خود برای قطع همکاری با این مربی در پایان فصل گذشته لیگ برتر باشند. 

شاید اگر کریمی در این مدت از تراکتور دور نمی‌شد، می‌توانست جلوی برخی حواشی هفته‌های اخیر را بگیرد و البته شانس موفقیت شاگردانش را در بازی با سعودی‌ها به شکل قابل ملاحظه ای افزایش بدهد.

انتهای پیام/منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.