دلیل پایین بودن سرمایه گذاری در کشور سختی محیط کسب و کار است

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سیدشمسالدین حسینی رئیس کمیسیون جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی امروز (چهارشنبه 24 شهریور)  بعد از اظهارنظر نمایندگان موافق و مخالف طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار اظهار داشت: امروز اگر از ما بپرسند که مهمترین مشکل کشور چیست پاسخ‌مان به اشتغال بازمی‌گردد و اگر بگویند چرا اشتغال‌زایی انجام نمی‌شود پاسخ می‌دهیم سرمایه‌گذاری در این حوزه پایین است.

وی افزود: مهمترین دلیل پایین بودن سرمایه‌گذاری در کشور سختی محیط کسب و کار است.

رئیس کمیسیون جهش و رونق تولید تصریح کرد:‌ جایگاه جهانی ایران در محیط کسب و کار در دنیا 127 از 190 کشور است.

حسینی با بیان اینکه هدف اصلی طرح تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کار رفع موانع و مشکلات است این در حالی است که یکسری از مجوزها تأییدمحور بوده و یکسری ثبت‌‌محور هستند ضمن اینکه برخی از مجوزها مربوط به سلامت، محیط زیست، امنیت و بهداشت است.

وی گفت: اگر بنا داریم که اشتغال را ایجاد کنیم بایستی کسی که می‌خواهد در خانه خود یک کارگاه صنایع دستی راه بیندازد هیچ مشکلی را نبایستی در مسیر راه خود ببیند و تلاش طراحان طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار بهبود محیط کسب و کار است چرا که این کار می‌تواند مشکل اشتغال و سرمایه‌گذاری را حل کند.

رئیس کمیسیون جهش و رونق تولید افزود: شفافیت، رقابت، رفع انحصار و تعارض منافع در طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار با جدیت دنبال می‌شود.

انتهای پیام/  منبع

همچنین ببینید

وزیر کشور: مردم سریعتر برای واکسیناسیون مراجعه کنند/ «منع تردد شبانه» تا کاهش فوتی‌ها لغو نمی‌شود

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، احمد وحیدی وزیر کشور عصر امروز (سه‌شنبه) در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *