حاکمیت و مردم درباره رمز ارزها هوشیارانه عمل کنند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، امیرحسین طیبی فرد معاون حقوقی و امور مجلس بانک مرکزی امروز (چهارشنبه 25 شهریورماه) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در جریان گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد بررسی‌وضعیت صنعت استخراج رمزارزهای جهان روا و مبادلات داخلی آن در کشور (در اجرای تبصره(1) ماده (45) آئین نامه داخلی مجلس، اظهار داشت: رویکرد کشورهای مختلف جهان در مواجهه با رمزارزها یکسان نیست.

وی افزود: برخی از کشورها رمز ارز را به عنوان دارائی پذیرفته اند برخی از کشورها در مواجهه با آن سکوت کرده و برخی دیگر هم استفاده از رمز ارز را ممنوع کرده اند.

طیبی فرد با تاکید بر اینکه نکته اصلی در موضوع رمز ارزها ماهیت حقوقی آن است، تصریح کرد: اگر ماهیت حقوقی رمز ارزها خوب شناخته نشود در کنار مزایای آن سبب ضرر و زیان مردم و تاثیر بسزایی در افزایش قاچاق کالا، پولشویی و فرار مالیاتی خواهد شد.

معاون حقوقی و امورمجلس بانک مرکزی در صحن علنی مجلس خاطرنشان کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس در گزارش خود به مشکوک بودن پدیده رمز ارز پرداخته شده است و در تائید آن همین که با پیام یک سرمایه دار غربی ارزش این دارائی دچار نوسان می شود.

وی تاکید کرد: حاکمیت و مردم باید در خصوص پدیده رمزارزها هوشیارانه عمل کنند.

ادامه دارد…منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.