بی توجهی به رنج برنج‌کاران ایرانی با واردات

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، پرویز محمدنژاد نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز (چهارشنبه 24 شهریور) جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی اظهار داشت: گردشگری دومین صنعت پردرآمد دنیا است، اگر از این مقوله دور بمانیم حتما آسیب جدی خواهیم خورد. 

وی افزود: هیچ فرآوری محصولات کشاورزی بر پایه فناوری در کشورمان در برخی استان‌ها صورت نگرفته است، بسیاری از کارگاه‌ها و کارخانه‌ها و شهرک‌های صنعتی راکد هستند، اگر بخواهیم تعدادی از این مجموعه‌ها را در زمینه فناوری محصولات کشاورزی به کار بگیریم که با درآمدزایی برای مردم، اشتغال نیز ایجاد کرده‌ایم. 

نماینده لنگرود در مجلس تصریح کرد: برنجی که با رنج و زحمت تولید می شود امروز مغفول مانده و زمینه‌ای برای واردات برنج فراهم شده است، از این رو لازم است با همت وزارت جهاد کشاورزی این موضوع مورد توجه قرار بگیرد.

محمدنژاد خطاب به وزیر راه و شهرسازی نیز گفت: در طول‌ سال‌های گذشته زمین‌های زیادی در اختیار مردم و اجداد آنها بوده اما متاسفانه به یکباره از دست آنها خارج شده و سازمان‌های مرتبط با وزارت راه و شهرسازی هر روز با ایجاد تشنج و نارضایتی‌های زیادی مانع استفاده از این زمین‌ها می‌شوند.

انتهای پیام/ منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.