ایستگاه بعدی قانونی شدن ارزهای مجازی کدام کشور است؟

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، روزنامه لائوتیان تایمز، گزارش داد که دولت لائوس اجرای یک طرح آزمایشی برای استخراج یا مبادله ارزهای مجازی توسط 6 شرکت در این کشور را تصویب کرده است.

بنا به بیانیه صادر شده توسط نخست‌وزیر این کشور 4 شرکت ساختمانی، یک شرکت فناوری اطلاعات و یک بانک مجوز استخراج و مبادلات ارزهای مجازی را دریافت کرده‌اند.

این شرکت‌ها همچنین اجازه پیدا کرده‌اند که تراکنش‌های خود را با بیت‌کوین و لایت‌کوین انجام دهند.

دولت لائوس همچنین به برخی از ساختمان‌های این کشور از جمله بانک مرکزی دستور داده تا استانداردهایی را برای استفاده از ارزهای مجازی در این کشور تدوین کنند.

سان‌خام ویپ‌خاوان، نخست‌وزیر لائوس قرار است اواخر این هفته با کابینه این کشور یک جلسه کاری برای ترویج احتمالی استفاده از ارزهای مجازی توسط مردم این کشور داشته باشد.

این اقدام البته بر تناقض کامل نسبت به موضع‌گیری اولیه دولت لائوس در قبال ارزهای مجازی بود. در ماه آگوست بانک مرکزی این کشور با صدور بیانیه‌ای مردم را از استفاده از ارزهای مجازی نظیر بیت‌کوین، اتریوم و لایت‌کوین برحذر داشت و گفت:‌ این ارزهای هیچ ارتباطی با پول‌های واقعی و رایج نداشته و از سوی سازمان‌های این کشور تحت نظارت قرار ندارد و به همین دلیل آنها هم نوسان زیادی داشته و هم خطرناک هستند.

بر اساس قانون مردم لائوس هنوز اجازه خرید و فروش ارزهای مجازی را ندارند.

انتهای پیام/بمنبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.