احمدی: آیا سزاوار است با وجود پتروشیمی‌ها و صنایع دغدغه جوانان حوزه‌ انتخابیه‌ام اشتغال باشد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام موسی احمدی در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز (چهارشنبه 24 شهریور ماه) گفت: مردم به آقای رئیسی رأی دادند تا رئیس دولتی باشد که در آن اخلاق و انصاف و کار و تلاش شبانه روزی برای مردم ملاک سنجش عملکرد مدیرانش باشد.

نماینده مردم عسلویه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اینک بارقه‌های امید دوباره در میان مردم مخصوصا جوانان و همه علاقمندان به نظام ایجاد می‌شود. مردم از فساد و تبعیض و بی‌عدالتی و فقر سخت ناخرسندند.

وی افزود: مردم از ما می‌خواهند که سیاست‌های داخلی را به گونه‌ای تنظیم کنیم که تولید و کار جایگاه دلالی و رانت را بگیرد. قانونمندی و شفافیت ملاک عمل باشد و در سیاست خارجی تصمیمات بر پایه عزت، حکمت و مصلحت و منافع عمومی باشد.

احمدی خاطرنشان کرد: امروز مردم ما از وضعیت معیشتی خود گله‌مندند، راه بهبود و رسیدن به وضعیت مطلوب جز از مسیر دانایی و دانش نمی‌گذرد. باید تولید داخلی تقویت شده و رونق گیرد و موانع تولید برداشته شود و در این مسیر باید دست مفسدان و محتکران را کوتاه و از منزلت مردم پاسداری کرد.

نماینده مردم عسلویه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم حوزه انتخابیه من سختی میزبانی صنعت را به جان خریدند و مشاغل سنتی خود را از دست دادند، روستاهایشان تخریب و گرانی و آثار منفی حضور صنعت بر آنها تحمیل شد، آیا سزاوار است امروز با وجود این پالایشگاه‌ها، مجتمع‌های پتروشیمی، هنوز دغدغه اصلی جوانان و فارغ‌التحصیلان حوزه انتخابیه من اشتغال باشد؟ آیا زیبنده است که بیمارستان کنگان که عنوان معین صنعت را یدک می‌کشد، از حداقل‌ها برخوردار نباشد.

وی ادامه داد: آیا باورکردنی است که پتروشیمی‌های سطح منطقه جوانان میزبان صنایع را در فرصت‌های شغلی علی رغم شایستگی آن طور که باید به کار نگیرند؟

احمدی در پایان با اشاره به دیگر مشکلات حوزه انتخابیه خود از مسئولان خواستار رسیدگی و حل آنها شد.

انتهای پیام/منبع

همچنین ببینید

وزیر کشور: مردم سریعتر برای واکسیناسیون مراجعه کنند/ «منع تردد شبانه» تا کاهش فوتی‌ها لغو نمی‌شود

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، احمد وحیدی وزیر کشور عصر امروز (سه‌شنبه) در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *