نیازسنجی سازمان ثبت برای برگزاری «آزمون سردفتری» در سال آینده

به گزارش خبرگزاری فارس، علی خندانی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران کشور در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص موضع این کانون در خصوص «طرح تسهیل صدور مجوز کسب و کار»، اظهار کرد: انتقاد ما این است که ما به عنوان دفتر اسناد رسمی کسب و کار نیستیم و مسائل مربوط به حوزه دفاتر اسناد باید در جایگاه خودش و کمیسیون خودش به صورت تخصصی بررسی و در صورت نیاز اصلاح شود.

وی افزود: متأسفانه در این طرح نظرات کارشناسی حوزه‌های مختلف در این راستا مانند سازمان ثبت و قوه و قضائیه و کانون سردفتران اخذ نشده و اگر اعمال می‌شد شاید نتیجه چیز دیگری بود.

خندانی با تأکید بر اینکه محصوریتی در حوزه دفاتر اسناد نیست، گفت: سازمان ثبت سال گذشته هزار نفر سردفتر در سراسر کشور جذب کرد و جمعه پیش رو آزمون دفتریاری برگزار می‌شود و ۱۲۰۰ نفر جذب خواهند شد. سازمان ثبت در حال حاظر نیز نیازسنجی انجام می‌دهد تا در سال آینده آزمون سردفتری داشته باشیم.

وی افزود: در طرح تسهیل صدور مجوزها، در حوزه دفاتر اسناد نیازسنجی و ظرفیت سنجی نشده است. صرف اعلام یک نمره برای ورود به این عرصه کافی نیست و باید نیازسنجی شود. به اعتقاد ما مواد مربوط به موضوع دفاتر اسناد باید از این طرح خارج شود و کمیسیون تخصصی آنها را در جریان اصلاح قانون دفاتر اسناد رسمی که آن در پیش داریم بررسی کند تا بهترین تصمیم اتخاذ شود.

انتهای پیام/منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.