آغاز پویش «مشق‌ احسان» با توزیع 320 هزار بسته لوازم‌تحریر درمناطق محروم/ تولید 10 میلیون دُز واکسن برکت

صبح امروز در مراسمی با حضور معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام و مدیرعامل بنیاد احسان در یکی از مساجد محله محروم هرندی تهران، پویش ملی “مشق احسان” آغاز به کار کرد.

سید مصطفی سید هاشمی،معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام  گفت:امسال سومین سالی است که پویش مشق احسان برگزار می‌شود و این ایده از سوی ستاد اجرایی فرمان امام به عنوان ایده مثبت با هدف تأمین لوازم‌تحریر ایرانی برای خانواده‌ها و دانش‌آموزان نیازمند ایجاد شده است.

وی در خصوص جزئیات پویش امسال افزود: امسال از سوی ستاد اجرایی فرمان امام ٢۵٠ هزار بسته نوشت‌افزار با سرمایه 50 میلیارد تومان برای دانش‌آموزان همه مقاطع تحصیلی تهیه شده و حدود 70 هزار بسته هم ازطریق مشارکت مردمی تأمین شده است.

سیدهاشمی خاطرنشان کرد: لوازم‌تحریر تهیه شده تماما ساخت داخل است و با تهیه آن ، ایجاد اشتغال برای کارگاه‌های تعطیل و نیمه تعطیل نیز صورت گرفته است.

معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام گفت: ارزش هربسته نوشت‌افزار ٢٠٠ هزار تومان برآورد شده است.

وی در خصوص توزیع این اقلام نیز بیان کرد: 1000 گروه جهادی آموزشی توسط بنیاد احسان در سراسر کشور شناسایی و انتخاب شده‌اند که این گروه‌های جهادی بسته‌های لوازم‌تحریر را درمناطق حاشیه‌ای و کم‌برخوردار توزیع میکنند.

معاون ستاد اجرایی فرمان امام در خصوص آخرین خبرها از واکسن کووایران برکت نیز گفت: تولیدات واکسن برکت تا به امروز ١٠ میلیون دز بوده که از این تعداد بیش از ۵ میلیون و ٢٠٠ هزار دز واکسن تحویل وزارت بهداشت شده وما بقی این واکسن‌ها نیز پس از طی مراحل تست کیفیت تحویل این وزاتخانه خواهند شد.

سیدهاشمی تأکید کرد: فرآیند تولید در فاز دوم کارخانه شفافارمد نیز از هفته گذشته آغاز شده و این خط تولید واکسن برکت با ظرفیت 6 تا 8 میلیون دز نیز طی چند روز آینده به بهره‌برداری رسمی می‌رسد.

لازم به ذکر است بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام تاکنون بیش از یک میلیون و 200 هزار بسته لوازم‌تحریر را در بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع کرده است.

انتهای پیام/منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.